Anasayfa / Güncel Haberler / SEÇER; KRAL DEĞİL HERKESİN BAŞKANI OLDU

SEÇER; KRAL DEĞİL HERKESİN BAŞKANI OLDU

Halil Öztoprak yazdı

 

MERSİN’DEN VAHAP SEÇER BÜYÜK AYDIN ZÜLFÜ LİVANELİ’ye SELAM SÖYLÜYOR…

KARDEŞLERİM ZÜLFÜ LİVANELİ’Yİ HEPİMİZ TANIRIZ SEVERİZ. MÜZİKLERİ İLE BÜYÜDÜK.KİTAPLARINA HAYRAN KALDIK.MESELA SON ADA ADLI KİTABINDA İNSANLARIN HUZUR İÇİNDE YAŞADIKLARI BİR ADAYA EMEKLİ OLMUŞ BİR DARBECİ BAKANIN GELMESİ İLE ADANIN HUZURUNUN NASIL KAÇTIĞINI ADANIN HUZURU KAÇARKEN HERKESİN SUSTUĞUNU BİR İKİ KİŞİNİN İTİRAZ ETTİĞİNİ ONLARINDA NASIL SUSTURULDUĞUNU ARDINDAN DOĞAYA DÜZEN GETİRECEĞİM DİYE ADADAKİ AĞAÇLARIN KESİLMESİ İLE YAŞANAN ACI OLAYLARI ANLATIR.

ZÜLFÜ LİVANELİ ANLATIYOR:YAŞAR KEMAL  “Orada burada aleyhinde konuştuğunu duyduğu bir yazar arkadaşına demiş ki “niye böyle konuşuyorsun biz arkadaş değil miyiz?” demiş. O da ‘kıskanıyorum Yaşar ya elimde değil’ demiş

KARDEŞLERİM BİR İNTERNET GAZETESİNE VERDİĞİ CANLI ROPORTAJDA ZÜLFÜ LİVANELİ Temsili demokrasi yürümüyor, çünkü seçimler, seçilmiş krallar yaratıyor DEDİ.

BU ADAM ÖNEMLİ BİR ADAMDIR.ÜLKESİNE VE İNSANLARINA ÇOK ŞEY KATMIŞTIR.ONUN SÖYLEDİKLERİ HEPİMİZİN DİKAKTİNİ ÇEKER.TEMSİLİ DEMOKRASİNİN SEÇİLMİŞ KRALLAR YARATIYOR  OLMASI TESPİTİ DOĞRU VE ÜZÜCÜDÜR.

ANCAK MERSİNDE 31 MART YEREL SEÇİMLERİNDE CHP DEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLEN VAHAP SEÇER SEÇİLMİŞ KRAL OLMAYI TERCİH ETMEDİ.

HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLMAYA KARAR VERDİ.SEÇİMDEN SONRA BİR ÖNCEKİ SEÇİLMİŞ BAŞKANIN YAPTIĞI GİBİ TAŞ BİNA DENİLEN TARİHİ BELEDİYE BİNASINA PARTİ BAYRAĞI ASMADI.PARTİ İL İLÇE DANIŞMA KURULLARINDA VE KONGRELERİNDE KENDİ LEHİNE SLOGAN ATILMASINA KENDİSİNİN ALKIŞLANMASINA FIRSAT VERMEDİ.PARTİ ROZETİNİ ÇIKARDI BEN MERSİN HALKININ BELEDİYE BAŞKANIYIM DEDİ.BUNU BİZZAT BEN DE  DAHİL OLMAK ÜZERE BİR ÇOĞUMUZ ELEŞTİRDİK.AMA DOĞRUSUNUN BU OLDUĞUNU BİR YIL İÇERİSİNDE GÖRDÜK.SADECE  ON DAKİKA O İLÇEDEKİ İNSANLARI DİNLEMEK İÇİN MESELE GİDİŞ GELİŞİ 7-8 SAAT SÜRER ANAMURA AYDINCIĞA MUTA YADA ÇAMLIYAYLAYA GİDEN BİR BAŞKAN GÖRDÜK.HAYRET ETTİK HAYRAN KALDIK.

KARDEŞLERİM

PAZAR GÜNÜ BENİM DE BULUNDUĞUM BİR LOKANTAYA  AİLESİ İLE GELEN VAHAP SEÇER LOKANTANIN KALABALIK OLMASINA ALDIRMADAN BELEDİYE BAŞKANIYIM SEÇİLMİŞ KRALIM DEMEDEN BİR GARSON GİBİ TÜM MASALARI TEK TEK GEZDİ HERKESİ SELAMLADI. HERKESE HAL HATIR SORDU. İNSANLARA GÜLÜMSEDİ.İNSANLARIN YÜZÜNDEKİ İFADE ANLATILMAZDI.

KARDEŞLERİM BU ETKİLEYİCİ SAHNEYİ GÖRÜNCE AKLIMA ZULFÜ LİVANELİ’nin SEÇİMLER SEÇİLMİŞ KRALLAR YARATIYOR YAZISINA KARŞILIK VAHAP SEÇERİN SEÇİLMİŞ KRAL OLMADIĞINI ADAMIN KRALI OLDUĞUNU GÖRDÜK.BU DAVRANIŞIN ZÜLFÜ LİVANELİYE SELAM GÖNDERDİĞİNİ GÖRDÜK.BU SELAMIN ADRESİNE  ULAŞMASI İÇİN BU  SELAMI ALIP RADYOLAR ve TELEVİZYONLAR ARACILIĞI İLE ZÜLFÜ LİVANELİYE GÖNDERİYORUZ.

KARDEŞLERİM HEPİNİZİN BİLDİĞİ ÜZERE BEN VE ARKADAŞLARIM TÜM GÜCÜMÜZLE VAHAP SEÇERİ SEÇİMDEN ÖNCE DE SEÇİM DÖNEMİNDE DE SEÇİMDEN SONRADA TÜM GÜCÜMÜZLE DESTEKLEDİK. AMA BUNA RAĞMEN BU KADAR BAŞARILI BU KADAR SAMİMİ BU KADAR ÇOK ÇALIŞACAĞINI TAHMİN ETMİYORDUK EDEMİYORDUK. ATALARIMIZIN DEDİĞİ GİBİ AYAKLARA TURAB OLAN BAŞLARA TAC OLUR VAHAP SEÇER MERSİNDE DEMOKRASİNİN TACI OLMUŞTUR.BAŞIMIZIN TACI OLMUŞTUR.BAŞIMIZIN TACI OLMUŞTUR AMA GÖRDÜĞÜMÜZ KADARI İLE BU DAHA BAŞLANGIÇ DAHA ÇOK ŞEY OLACAK.

MERSİN KÜLTÜRÜN SANATIN TARIMIN TURİZMİN EĞİTİMİN HUZURUN BAŞKENTİ OLACAKTIR.

HALİL ÖZTOPRAK

CHP MERSİN TABAN HAREKETİ

Çok Okunan Haber

BÜYÜKŞEHİR “ORGANİK TARIM PROJESİ”Nİ “BAŞLATTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, tarihinde ilk kez “Organik Tarım Projesi”ni başlattı. Tarsus ve Toroslar ilçelerinde 100 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir