Anasayfa / Güncel Haberler / PAYLAŞMANIN SANATI VE ZANAATİ FESTİVALİ

PAYLAŞMANIN SANATI VE ZANAATİ FESTİVALİ

Paylaşmanın Sanatı ve Zanaati Festivali iki gün boyunca dolu dolu 

 

Hafta sonu Dikenliyol Semt Pazarı’nda ikinci kez düzenlenecek olan Paylaşmanın Sanatı ve Zanaati Festivali onarımı merak eden, yerel üreticilerle tanışmak isteyen, farklı atölye çalışmalarına katılıp müzikle eğlenmek isteyenleri Dikenliyol Semt Pazarı’nda buluşturuyor. Pazar yerinin yanı sıra Kültürhane’de yapılacak söyleşilerde farklı başlıklarla ‘onarım’ konuşulacak.

 

Hollanda Başkonsolosluğu‘nun desteklediği, Mersin Yenişehir BelediyesiKültürhane, ÇİTTA (Çukurova İnsan Tohum Toprak Atölyeleri) işbirliği ve MAYA Derneği’nin katkıları ile gerçekleşecek festivalin programında oldukça renkli etkinlikler ve söyleşiler var.

 

TAKAS MASASI 

23-24 Kasım 2019 tarihlerinde Dikenliyol Semt Pazarı’ndaki festival alanında yerel üreticilerin standları, farklı saatlerde atölye çalışmaları ve konserler düzenlenecek. Festival alanında isteyenlerin evlerinden getireceği 15X15 ölçüsünde kumaş parçalarını birbirine iğnelerle ekleyeceği ’40 yama’ festivalin anısı olarak daha sonra birleştirilecek. Sınırlı kişi sayısıyla gerçekleştirilecek atölye çalışmalarına katılmak isteyenler telefonla irtibat kurarak kayıt yaptırabilir. Festival alanında ziyaretçilerin eşya ihtiyacını karşılıklı olarak gidermek amacıyla bir Takas Masası kurulacak. İhtiyacı olmayan eşyasını masaya getiren kişi bu eşyayı başka bir ihtiyacı ile takas edebilecek.

 

Tüm etkinlikler ücretsiz

‘Onarım’ başlığıyla yola çıkan festivalin tüm etkinliklerinde gezegenin yaşadığı tahribatın boyutları ele alınacak ve onu sadece korumaya çalışmanın bu tahribatı önlemeye yetmediğini anlatan içerikler üretilecek. Ziyaretçiler festivaldeki tüm etkinliklere ücretsiz katılabilir. Atölye çalışmaları ve festival programına Kültürhane’nin sosyal medya sayfalarından ulaşabilirsiniz

 

Çok Okunan Haber

TBMM’de bir ilk!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’ün TBMM’de sunduğu teklife kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir