Nikahsız First Lady Valerie Trierweiler

Nikahsız First Lady Valerie Trierweiler

Taze Cumhurbaşkanı Hollande’ın nikahsız birlikte yaşadığı Valerie Trierweiler, Fransa’da tartışma konusu oldu.
Fransa’nın yeni Cumhurbaşkanı François Hollande, dün görevi Nicolas Sarkozy’den devralarak iş başı yaptı. Fransa’nın yeni First Lady’si ise tartışmaların merkezi oldu. Hollande’ın nikahsız birlikte yaşadığı eski gazeteci Valerie Trierweiler’in statüsünün ne olacağı ise tartışılıyor.
Valerie Trierweiler Socialist Party candidate Francois Hollande leaves a polling station with his partner Valerie Trierweiler after casting his vote during the second round of the French Presidential elections on May 6, 2012 in Tulle, France. French citizens are voting across the country as incumbent president and UMP candidate Nicolas Sarkozy and Socialist challenger Francoise Hollande stand against each other.

NİKAHSIZ YAŞIYORLAR
Fransa’nın yeni Cumhurbaşkanı Hollande, dün Elysee sarayına çıkarak görevi Nicolas Sarkozy’den devraldı. Birlikte yaşadığı Valerie Trierweiler ile beraber Elysee sarayına gelen Hollande, çıkışta ise Paris’in ünlü Champs Elysee caddesinde halkı selamlamaya yalnız gitti. Hollande’ın nikahsız yaşadığı, eski gazeteci Valerie Trierweiler’in statüsünün ne olacağı ise henüz netleşmiş değil.
BAŞ BAYAN SÖZLERİNE ÇOK KIZIYOR
Fransa’da cumhurbaşkanları eşlerine “Baş Bayan” nitelemesinde bulunurken, Trierweile içinde aynı nitelemede bulunup bulunulmayacağı merak ediliyor. Konuyla ilgili konuşan Valerie Trierweiler, “Bu hitabet şekli yapılan işi çok da iyi anlatan bir terim değildir. Başka bir ifade bulmak lazım. Ben bu konuda her türlü önerye açığım.”diye konuştu.
GAZETECİLİK KARİYERİMDE BÖYLE BİR AN YAŞAMADIM
Görev değişim töreniyle ilgili de Trierweiler, çok mutlu olduğunu söyleyerek, gazetecilik kariyerinde hiç böyle bir anı yaşamadığını belirtti. Cuma günü de François Hollande’ın Amerika’da düzenlenecek G8 toplantısına iştirak edecek Trierweiler, Bu tür gezilere gazeteciliği esnasında da katıldığının altını çizdi. Micheal Obama ile kahvaltı yemeğinde de buluşacak Fransa’nın yeni First Lady’si, Chikago’da da okul ziyaretinde bulunacak.
Valerie Trierweiler
SARAYA NİKAHSIZ ÇIKAN İLK FİRST LADY
François Hollande ile 2006 yılından beri birliktelik yaşayan Valerie Trierweiler, Fransa’nın Elysee sarayına nikahsız çıkan da ilk first lady oldu.
Fransa’da 1958 anayasasında cumhurbaşkanı eşlerinin rolü ve durumu ile ilgili ise hiçbir bölüm bulunmuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM