Nazan Turgut: Sağlıklı nefes hayatı güzelleştirir

Nazan Turgut: Sağlıklı nefes hayatı güzelleştirir

Başta Mersin ve İstanbul olmak üzere Türkiye’nin çeşitli kentlerinde nefes seansları yapan Nazan Turgut, “Sağlıklı nefes yaşamı güzelleştirir, nefes alma biçiminiz, hayatımızı belirler” diyor..

İşte Nazan Turgut’un yazısı:
Sağlıklı bir nefes, sağlıklı bir yaşam için en büyük gerekliliktir.
Sağlıklı yaşam; sağlıklı bir beden, sağlıklı bir zihinsel tutum, ve sağlıklı ruhsal iletişimi içinde barındırır.
BİZ SİZE ÖNERİYORUZ; www.inspirationalbreathwork.co.za/
Insprirational Breathwok (IB) İLHAM NEFESİ  bilinçli, bağlantılı diyaframdan nefes alma metoduyla, kısıtlanmış nefes yapısını açan, bilinçaltını durulaştıran, ve bizi üst bilinç seviyelerine bağlayan bir şifa ve kendi kendine gelişme uygulamasıdır. Tamamlanmış ve açık bir nefes her alanda hayatımızı dramatik olarak geliştirebilir – Nefesimiz Hayatımızdır! Yemek yemeden yaklaşık olarak 30 gün yaşayabiliriz, su içmeden de 3 gün, ancak 3 dakikadan fazla nefes almazsak ölürüz! Çoğu insan derin ve tamamlanmış bir diyafram nefesi almadığından zihin,beden ve ruhlarının sağlıklı, anı yaşayan ve farkında olan bir şekilde yaşaması için gerekli olanı veremezler.
* Doğduğumuz andan itibaren doğru nefes almamıza rağmen sosyal baskılar, stres, hastalıklar ve travmalar yüzünden doğal, özgür bebek nefesimizi kapatıyoruz., böylece bize hayat veren, besleyen oksijen miktarını azaltıyoruz. Çoğunlukla da hastalık ve rahatsızlıklar nefes ile ilintilidir. 
* Ne kadar çok açık, sürekli ve rahat nefes alabilirsek, o kadar “iyi”yi almış oluruz ve daha kolay detokslanıp kendimizi akışa bırakabiliriz. Açık, bağlantılı ve rahat nefes şekliyle zihin, beden ve ruhumuza sağlık, sevgi ve neşeyi vermiş oluruz.
* Bu web sayfasında kim olduğumuzu, neler sunduğumuzu ve bizimle nasıl iletişime geçip IB NEFES Tanıtım çalışmaları, günlük çalışmalar, hafta sonu çalışmaları , seminerlerimiz, kişisel ve grup seanslarına nasıl katılacağınızı öğrenebilirsiniz
Peki siz nasıl nefes alıyorsunuz? Ya da soruyu şöyle soralım yaşamınız nasıl?
Nefesinizin yaşamınıza etkilerini biliyor musunuz?
Nefesinizin farkında mısınız?
Nefesin hangi alanlarda nasıl etkileri olduğuna dair bir fikriniz var mı?

YAŞAM…. İLHAM… DÖNÜŞÜM…
NEFES.
İnsanoğlu olarak tüm yaşadığımız deneyim, aldığımız ilk nefes ve verdiğimiz son nefes arasında gerçekleşir.
Hiçbir şey nefesten daha fazla an’da ve gerekli değildir…
Nefes yaşam gücü ve bedenimiz arasındaki tek bağlantı…
Peki,solunum sistemimizin ne kadarını kullanıyor, bu bağlantıyı ne kadar yaşıyoruz?
Yapılan araştırmalar dünya nüfusunun %90’ının kısıtlı nefes alışkanlıklarının olduğunu ve nefes kapasitelerinin sadece %30’unun kullandığını gösteriyor.
Yani muhtemel yaşam kapasitenizin sadece küçük bir kısmını kullanıyorsunuz…
Bunun yaşamınıza yansımalarının nasıl etkilerinin olduğunu ise biliyor musunuz?
Aslında hepimiz dünyaya gözümüzü açtığımızda tam, derin diyafram nefesi alıyoruz. Bir bebeğe baktığınızda onun sürekli bağlantılı diyafram nefesi aldığını görürsünüz. Sonraki yıllarda yaşadığımız çevre, toplumsal baskılar, stres, endiş

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM