Anasayfa / Güncel Haberler / Muhteşem Süleyman mı, Kuzey mi

Muhteşem Süleyman mı, Kuzey mi

Kanal D’nin yeni dizisi Kuzey-Güney yayınlandığı ilk bölümü ile reyting rekorları kırmayı başarmıştı.Dizide Kıvanç Tatlıtuğ’un başrolünü a,oynadığı ve’’ Kuzey’’ karakterini canlandırdığı Tatlıtuğ’un , bu sezon en büyük rakibi Halit Ergenç olacak gibi gözüküyor.

İki dizide de yeni sezonda en göze çarpan etkenler , Kıvanç’a yeni nesilin hayran olması ve dizi için kas geliştirip üçgen vücut yapması , diziyi izleyenler dahil herkesin dikkatini çekti. Diğer taraftan kadrosu zaten çok güçlü olan muhteşem yüzyılın daha da kadro olarak güçlenmesi.Gizli kapılar ardında olan saray entrikaları yine seyirciyi ekranlara kitleyecek gibi görünüyor şimdiden , üstelik Şehzade Mustafa’nın(Mehmet GÜNSUR) büyümesi , Malkoçoğlu(Burak ÖZÇİVİT) karakterinin diziye katılması ve Gülağa (Engin GÜNAYDIN) karakteri ile dizi yeni yayın döneminde daha da güçlenmiş durumda.

Acaba Hürrem Sultan ile Pargalı arasında ki savaş nasıl sonuçlanacak ?  Mahidevran’ın akibiyeti ne olacak ?  Valide Sultan’ın saray anlayışı değişmez ise ve Sultan Süleyman’ın Buyruğuna baş kaldırırsa ne olacak ? Süleyman , bu sezon nereleri fetih edecek ve tarihteki hangi savaşlar ekranlar karşısında pür dikkat izleyenler için canlandırılacak ? merakla beklenen sorulardan bazıları ve bu sezon hepsi cevaplarını bulacak.

İki büyük proje ve iki büyük diziden hangisi daha çok izlenir bilinmez ama şu bir gerçek ki kazanan izleyiciler olacak.

GECENİN LİDERİ MUHTEŞEM YÜZYIL

Superpoligon’un 15’er dakikalık dilimlerle yaptığı hesaplamaya göre ‘Muhteşem Yüzyıl’ın ‘Kuzey Güney’i ezici bir üstünlükle geçtiği anlaşıldı. Show TV günün lider kanalı oldu. Kanal 9.7 reyting, 27.8 share aldı. Kanal D ise 5.5 reyting, 15.8 share yaptı. Üstelik Kanal D, farklı bir strateji deneyerek ‘Kuzey Güney’i normal yayın saatinden yarım saat erken başlattı.

TAHTINI KAPTIRMADI

Bu sonuçlara göre Show TV’nin fenomen dizisi ‘Muhteşem Yüzyıl, bu sezon da Çarşamba akşamları rakip tanımadığını kanıtlamış oldu.

Çok Okunan Haber

Genel iktidarın yolu,belediyelerin başarı hikayelerinde

Not:Bu makale 2019 yılının Ekim ayında kaleme alındı ve bu köşede yayınlandı…YENİDEN YAYINLIYORUM Geçtiğimiz hafta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir