Anasayfa / Güncel Haberler / MİLİTANLAR FİTNE FESAT ÜRETİP HİZMETİ AKSATIYOR

MİLİTANLAR FİTNE FESAT ÜRETİP HİZMETİ AKSATIYOR

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurban Bayramı öncesinde Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ personeliyle bayramlaştı. Arife gününden önce personelin maaşlarını yatırarak sözünü tutan ve çalışanların yüzünü güldüren Başkan Seçer, bayramlaşma programında yaptığı konuşmasında önemli mesajlar verdi.

“Bu belediye Allah’ın evi gibi tertemiz olacak”

Mersin’e en iyi hizmetleri yapmak için, en iyi kadrolarla yoluna devam etmek zorunda olduğunu belirterek sözlerine başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Bizim belediyemizde yaklaşık 10 bin çalışanımız var. Bu önemli bir insan kaynağı. Kalite olarak öyle mi? Tartışmaya açık. Ben belediye başkanı olarak 4 ayda durumu gördüm. İçinizde çok kaliteli beyinler var, insan sevgisi, ülke sevgisiyle kalpleri dolu değerli insanlar var. Benim çok çalışmam lazım ama çok iyi kadrolarla çalışmam lazım. Bunun dışında bu vasıflardan bihaber olan insanlar varsa, bizim işimiz zor. Kayıp ve kaçak, israf, akıldışı işler ve olağanüstü insan kaynağı israfı var. Bunları tespit ettik. Düzelteceğiz. Devir değişti artık. Tertemiz olacak bu belediye. Allah’ın evi gibi tertemiz olacak” dedi.

“İçinizdeki çürük elmaları siz temizleyin”

Bazı çalışanların Belediye çalışmalarını provoke ettiğini belirten Başkan Seçer, “Ben herkese hakkaniyetli davranmaya çalışıyorum. Bize yaraşır, kaliteli işler yapmaya çalışıyoruz. İçinizde fitne fesat üreten insanlar var. Hala militanca düşünenler var. Hizmetler bilinçli olarak aksatılıyor.  İçinizdeki çürük elmaları siz temizleyin. Bana gerek kalmasın” dedi.

 “Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin başında güçlü bir irade ortaya koyan başkan var”

Yaşanan mali sıkıntılara karşı her türlü önlemi aldıklarını belirten Başkan Seçer, personellerine seslenerek, güçlü bir belediye başkanları olduğunu unutmamaları gerektiğini söyledi.  Seçer, şöyle devam etti:

“Biz farklı şeyler ortaya koyacağız. Ama bunu yaparken de tek başına yapma şansımız yok. Bunun altyapısını hazırlamamız gerekiyor. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Hizmet yapacaksınız, insanların yolunu yapacaksınız, temiz bir sokak, çevre vereceksiniz, yoksula bakacaksınız, sütünü, ekmeğini götüreceksiniz, hastasına bakacaksınız, yapacaksınız da yapacaksınız. Önce para lazım. Mersin Büyükşehir Belediyesi güçlü ve zengin bir belediye. Başında da güçlü bir irade ortaya koyan bir başkan var. Mali sıkıntılarımız olabilir. Meclis keyfi gelirse bana borçlanma yetkisi verir, keyfi gelirse vermez. Kimse Vahap Seçer’in ‘Ne olur bana borçlanma verin’ dediğini görmez, görmeyecek de. Biz ne yapıyorsak Mersin için yapıyoruz. Biz güçlü bir belediyeyiz. B planımız da var, C planımız da var. Ağlamadık, sızlamadık. Aklın yolu galip gelecek. Ben barış adamıyım, huzur adamıyım. Siz de en az benim kadar buranın selametini düşünmek zorundasınız. Bizim vadettiğimiz Mersin’i yaratmak için bütün planlarımız hazır.”.

 

Çok Okunan Haber

ESTETİK /SANAT VE EDEBİYAT YAZILARI(2)

Bir kere estetiksel olan tıpkı başka değerler gibi karşıtları ile birlikte var olur; güzel olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir