Anasayfa / Güncel Haberler / “MERSİN YARATICI BULUŞMALAR”

“MERSİN YARATICI BULUŞMALAR”

Yaratıcı endüstrilerde üreten insanları bir araya getiren kar amacı gütmeyen bir paylaşım ve iletişim aktivitesi Pecha Kucha Nights Mersin’de ikinci ke sizlerle buluşuyor.

Aralarında Tokyo, New York, Londra, Paris, Şanghay, Sydney, Beyrut, Tel Aviv, Cape Town, Helsinki ve Pekin’in bulunduğu dünyanın 1000’i aşkın şehrinde düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

Pecha Kucha Japonca ‘fis-kos’ anlamına geliyor. Pecha Kucha Night ise yaratıcı işlerin, formaliteden uzak ve kolay bir biçimde gösterilmesini sağlayan bir sunum formatı.

Pecha Kucha Night’ın başlıca amacı kısa ve öz sunumlarla ilgi seviyesini yüksek tutarak bir gece içinde birçok kişinin yaratıcı fikir, kavram, ürün ve hayallerini seyirci ile paylaşabilmesini sağlamak; yenilikçi projeler, ilginç fikirler ve yaratıcı insanlarla tanışma fırsatını yakalaması için fırsat sunmak.

Sosyal girişim, tasarım, moda, sanat, şehir, mimari, iletişim alanlarında ve akademik dünyada öncü konuşmacıların,  şehrin yaratıcılığına değer katan projelerini katılımcılara aktardığı bu organizasyon oldukça özel bir etkinlik.

20 fotoğraftan oluşan sunum ile katılan konuşmacılar, her fotoğrafı 20 saniyede anlatarak yaratıcılıklarını ve fikirlerini ortaya koyuyor.

Mersin Yaratıcı Buluşmalar başlığı ile senede 4 kere düzenlenecek Pecha Kucha Nights, Atölye Mersin tarafından organize ediliyor. Atölye Mersin ise, 2016 yılında “keşif ve keyif” mottosuyla, bu şehirde yaşayan insanları, yeni deneyimlerle kendilerini ve yeteneklerini keşfedecekleri yolculuklara davet etmek için oluşturulmuş bir platform.

4 Eylül’de Mersinlilerle ilk buluşmasını gerçekleştiren Pecha Kucha Nights, 21 Aralık’ta ikinci defa aktivitesini gerçekleştirecek.  Gecenin konukları ise yine kentin yaratıcılığına değer katan çok özel isimler. tutkunu anlat mottosu ile konuşmacılar, ilham veren projelerini sizler için anlatacaklar.

Bu isimlerin başında da yaklaşık 30 yıldır Mersin’de gazetecilik yapan, birçok yayıncılık başarısına imza atmış olan ve kent belleğini en ayrıntılı şekilde ortaya koyan Mirza Turgut geliyor.

21 Aralık 2019 Cumartesi saat 19:30 Vista Butik Hotel buluşma adresiniz…

Konuşma yapacak olanlar: Mirza Turgut’un da kendi hikayesini anlatacağı etkinlikte Emir Drahşan, Cittagida Topluluğu, UmutÇor, Özlem Şenormanlılar, Nurseren Tor ve Hulki Muradi de konuşacak.

 

Çok Okunan Haber

Altıncı günde Aratos’un iç duvarına ulaşıldı

Dünya tarihinin en büyük filozoflarından Aratos’un anıt mezarında sürdürülen kazı çalışmalarında sevindirici haberler geldi. Kazının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir