Anasayfa / Güncel Haberler / MERSİN KENT KONSEYİ’NDE NELER OLUYOR?

MERSİN KENT KONSEYİ’NDE NELER OLUYOR?

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kent Konseyi son günlerin en hareketli dönemini yaşıyor.

Nedeni; Başkan ve yönetim seçimlerinin olması. Geçtiğimiz günlerde yapılması beklenen genel kurul 28 Ekim’e ertelenmişti.

Ufukturu.net’e gelen kulis bilgileri şöyle: Mevcut başkan Yasmina Lokmanoğlu’nun çevresine aday olmak istemediğini söylediği ifade edilirken, Kent Konseyi içindeki kimi etkili odaklar, bugüne kadar Kent Konseyi yönetimin kent sorunları hakkında gerekli duyarlılığı göstermediğinden hareketle başkan ve yönetimin yenilenmesini istiyor.

Gelen bilgilere göre,YENİLİKÇİ kesimimin başkanlık için henüz ismini açıklamadıkları saygın bir isme teklif götürdükleri ve o’nun da olaya sıcak baktığı  ifade ediliyor.
Bütün bu gelişmeler 28 Ekim’deki genel kurulunun hareketli geçeceğini gösteriyor.

MEVCUT BAŞKAN ADAY OLACAK MI?

Uzun süredir Kent Konseyi Başkanlığını yürüten Yasmina Lokmanoğlu’nun aday olmayı düşünmediği bilgileri kulisler de konuşulurken, Lokmanoğlu’nun vereceği kararın kongrenin gidişatını belirleyeği ifade ediliyor.

MUHALEFET ELEŞTİRİYOR

Saygın bir ismi Başkan adayı olarak çıkarmak isteyen YENİLİKÇİ kesim, mevcut başkanın yönetiminde Kent Konseyi’nin bir çok konuda duyarsız ve ilgisiz kaldığını ifade ederken, Kent Konseyinin amacına uygun bir paradigmaya kavuşması gerektiğinin altını çiziyorlar.

Çok Okunan Haber

Seçer; “Çalışmayan personeli bana bildirin”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersinliler’in üçte ikisinin, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projelerinden ve …

Bir yorum

  1. Rıfat Karaduman

    Mersin Kent Konseyi 5 yıldır işlevsel hale geldi. Akıl, vicdan, adalet!..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir