Anasayfa / Güncel Haberler / MERKEZ BANKASI DERHAL MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BAĞLANSIN

MERKEZ BANKASI DERHAL MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BAĞLANSIN

 

Kardeşlerim TL DOLAR karşısında tarihinin en rencide edici dönemini yaşamaktadır. 1 Dolar ilk defa 10 tl bandında.Eski Para ile bir dolar 10.000.000tl bandında. Şu anda venezuala parasından sonra dünyada Abd doları karşısında en değersiz paralardan biri TL oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesini 31 Mart 2019 seçimlerinde teslim alan CHP’li Vahap SEÇER ülkenin bu günkü ekonomik yıkım tablosunun bir benzerini Mersin Büyükşehir Belediyesinin borç tablosunda karşılaşmıştı. O günkü kurla Milyarlarca dolar borç ile teslim alınan bir belediye hizmeti engellemek için acımasızca mecliste red oyu veren bir Cumhur İttifakı (Hizmeti Engelleme İttifakı) ve Mersin Limanının hukuksuz bir şekilde genişletilmesi sessiz kalan bir Cumhur İttifakı, “Halkın Ayağına Sağlık Taraması Götürlmesini” engelleyen bir Cumhur ittifakı ben Metroya inanmıyorum faydalı bir proje değil diyecek kadar Mersin’e hizmeti engellemek için gözleri kararmış bir ilçe belediye başkanı vs.vs vs vs

Lafı uzatmayalım bunlara rağmen Mersinde borçlar terbiye edildi öz kaynakları ile borçlar ödeniyor bunu yaparken de hizmetler eksilmedi aksine tüm Türkiye’nin hayranlıkla izlediği bir hizmet yükseliş grafiği yaşandı. Mersinde yüzlerce çevreci otobüsler alındı tarıma destek sağlandı hayvancılığa destek sağlandı. Sanat ve Kültür endeksinde İstanbul Ankara ve İzmir’den sonra  Kültür Endeksi  en yüksek 4. Kent oldu. Bu tarihi bir durumdur ve sanatçılar bu konudan son derece memnunlar.. Uluslararası Müzik Festivali, Opera ve Balesi, Büyükşehir’inin Kültür Sanat Dairesinin katkıları ile Tiyatro Konser Şehire Değer Katanlar ödülleri, çocuklara yaşlılara gençlere yönelik etkinlikler. Üniversitede okuyan gençlere olağanüstü destekler üniversiteye hazırlanan gençlere her türlü materyal ve dershane desteği,Tarım ve Hayvancılıkta yakalanan başarılar, istihdamda özelikle kadın ve geçlerin istihdamında yakalanan başarılar, altyapı hizmetleri üst yapı hizmetler yaylalara giden otobüsler ulaşım hizmeti su hizmeti, Köylere yol su hizmetleri, yalnız yaşayan yurttaşlarımıza ev temizliği sağlık ve kuaför hizmeti,yeni doğan çocuklara hoş geldin bebek hizmeti.

Bu hizmetleri buradan yazarak yazıyı onlarca hatta yüzlerce sayfa uzatmak gerekir.Mersin tüm Türkiye’de en ilgi ile takip edilen en sevilen en güzide kentlerinden biri oldu.

Kardeşlerim Vahap SEÇER ve ekibi sayesinde Mersin tekrar göç alan bir şehir oldu. Mersin Arsaların konutların yaşamın tekrar kıymetlendiği havasının temiz suyunun temiz insanalrının birbirlerine saygı duyduğu barışın kardeşliğin huzurun hakim olduğu bir şehir oldu. Bir kaç yılda Mersin Büyükşehir Belediyesinin eski dönemden kalan korkunç borçlarına rağmen bu başarıyı sağlayan Vahap SEÇER ve ekibine teşekkür ederiz.

TL’nin dolar karşısında bu yıkımı milli duygularımızı rencide ediyor .Türk milletinin moralini bozuyor. Bizi uluslar arası toplumun gözünde küçük düşürüyor. Bu nedenle  Merkez bankasının bu yıkım politikalarından kurtulmak için:

MERKEZ BANKASI MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE BAĞLANMASINI İSTİYORUZ.

MERSİN’İN İTİBAR KAZANDIĞI GİBİ YÜKSELEN DEĞER OLDUĞU GİBİ MERSİN’İN TÜRK HALKI VE HATTA TÜM YABANCI ÜLKELER NEZDİNDE DEĞERİNİN YÜKSELDİĞİ GİBİ  TL YENİDEN İTİBAR KAZANSIN TL YENİDEN YÜKSELEN DEĞER OLSUN

Çaresi var Vahap SEÇER

En Az Üç Dönem Vahap SEÇER

Çok Okunan Haber

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir