Anasayfa / Güncel Haberler / MERSİN’de VAHAP SEÇER’LE BARIŞ ve KARDEŞLİK ORTAMI YAKALANDI

MERSİN’de VAHAP SEÇER’LE BARIŞ ve KARDEŞLİK ORTAMI YAKALANDI

Mahmut Tat bile anladı itiraf etti bazıları hala anlamadı anlamamak için gözlerini kapattı kalbini kapattı kulağını kapattı. Ancak görüyoruz ki Vahap SEÇER teşekkür almak için beğeni toplamak için değil kendisine teveccüh edilen görevi en iyi şekilde yapmak için çalışıyor.

Kardeşlerim MERSİN Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında söz alan MHP Grup Sözcüsü yılların tecrübeli siyasetçisi Mahmut Tat Vahap SEÇER’e hitaben şunu söyledi:
Mersin’de yakalanan Barış ve Kardeşlik ortamını …….. diye devam etti. Buradaki konu Sayın Mahmut Tat’ın yaptığı konuşma yada içeriği değil. Zaten kendisi ile tamamen farklı bakarız. Buradaki hassas nokta Vahap SEÇER’le beraber Mersin’de barış ve kardeşlik ortamının sağlanmış olması .Mersinde yaşayan insanların Mersin’de huzur içinde olmaları ve bunun siyasi rakipleri tarafından bile saygı ile ifade edilmesi.

Konu sadece barış ve kardeşlik değil Vahap SEÇER şunlara dikkat ediyor;
Hizmette ayrım yok personelde ayrım yok sınırlı olanaklarla ve CUMHUR (Hizmeti Engelleme) İTTİFAKı’na rağmen gece gündüz çalışmak hizmet üretmek. Sahillerimizi, ormanlarımızı, yollarımızı araçlarımızı yaşlılarımızı çocuklarımızı korumak onlara yönelik hizmetler üretmek.

-Bana göre bu gün için MERSİN ve Türkiye’de ki en önemli konu Mersin’de yatağa aç giren çocuk yok. Bu belki de dünyanın % 90’ın da olmayan bir durum. Daha açık söyleyeyim Avrupa ABD KANADA Avustralya Japonya vs dışında belki de bir tek MERSİN’de var ve bu konu yıllarca konuşulacak bir konu. Romanı yazılacak filmi çekilecek bir konu. Öyle babalar var ki çocukları bir şeker bir çikolata istediği için evine geç saatlere kadar gitmeyen çocuğum uyusun da şekeri çikolatayı alamadığımı anlamasın diyen babaların çaresine Vahap SEÇER koşuyor. Çaresiz insanlara neler yaptığını bizzat bilen biri olarak biliyorum ki askla bunları kimseye anlatmaz ben de anlatmam ama şunu iyi biliyorum ki yıllar sonra KAMER GENÇ’te olduğu gibi bir çok insan vallahi helal olsun bunları bilmiyorduk diyecek.

Bir kez daha söylüyorum MERSİN’de YATAĞA AÇ GİREN ÇOCUK YOK. Bunu sağlayan da Vahap SEÇER.
Öyle barış ve kardeşlik ortamı huzur sükûnet lafla sloganla sağlanmıyor işle hizmetle sağlanıyor.
Parası olmadığı için Üniversite sınavlarına hazırlanamayan öğrenciler yok. Dershane kapılarında işten çıkarıldım işsizim bu ay taksit ödeyemeyeceğim lütfen biraz idare edin diye ezilen yada dershanelerin muhasebelerinden gelen telefonlara cevap veremeyecek kadar çaresiz veliler yok. Bunlar tuzu kuru bazı lümpen siyasetçiler için önemsiz olabilir. Vahap SEÇER için ve o veliler için çok önemlidir.

Evinde yalnız yaşayan evini temizleyemeyecek kadar yaşlı olup evi temizlenmeyen, ihtiyacı olup da üç öğün yemek yiyemeyen, yeni doğan çocuklardan bezi maması olmayan yok.
Üniversite okuyup elbisesi yıkanmayan ütülenmeyen kahvaltısı verilmeyen ihtiyacı varsa günde üç öğün yemek verilmeyen öğrencimiz yok. Tarım desteği hayvancılık desteği çevre koruma Mersin Limanı konusunda hassasiyet uyu olmayan köylere yaylara su götürme su sorunu çözme ulaşım çevreci otobüsler vs vs vs vs bütün hizmetleri yazmaya zamanda sayfalar da yetmez.

-Vahap SEÇER Hizmette ayrım yapmıyor. Bana oy verene de oy vermeyene de eşit hizmet götürürüm diyor. Böyle yapmazsam böyle yapanları eleştiremem diyor.

Vahap SEÇER’i eleştirenleri yakından dinliyorum. Sahada çalışan bir siyasetçi olarak halkla iç içeyim Vahap SEÇER’i tüm gücümüzle desteklediğimiz için ona kızanlar onu eleştirenler bize de kızıyor bizi de eleştiriyorlar.
1)Bu eleştirilerden en büyüğü şu: Beni oğlumu kızımı neden işe almıyor.
Birincisi Türkiye’de işsizlik çok büyük sorun bir evde bir iki üç dört hatta bazı evlerde daha çok işsiz var. Bu konuda insanların Vahap SEÇER’den beklenti içerisinde olması tamamen doğru. Çünkü halka umut olmuş durumda yaptıkları ile ben dahil onu daha önce tanımayanların tüm mersinin hatta tüm Türkiye’nin saygısını kazanmış durumda. Ama Mersin’de işsizlik Türkiye ortalamasının da çok üstünde. İşsizliğin dışında işi olanlarında geçim derdi var. Hatta emekli olup da ikinci bir işte çalışan çok büyük bir kesim var. Ben bu konuda bir şey diyemem takdir halkımızındır. Ancak bizzat tanık olduğum bir olayı anlatmak istiyorum:
Vahap SEÇER’le konuştuğumuz bir günde yanımıza gelen Mersin’de az çok siyasete bulaşmış herkesin tanıdığı 73 yaşındaki bir abimiz başkan beni tanıyorsun tecrübemi de biliyorsun beni işe al dedi. Başkan abi emeklileri alamıyoruz senin başvurunu dahi alamayız deyince o zaman iki oğlum var deyip meziyetlerini saymaya başladı. Üniversite mezunları dil bilirler iş tecrübeleri var vs vs başkan KARİYER MERKEZİ’ne başvursunlar dedi. Sonra aynı abi başkan bak bir de torunum var kızcağız yeni üniversiteyi bitirdi çok akıllı başarılı bir kız dedi. Başkan ses çıkarmadı ama hep beraber güldük bu trajik duruma. Ülkenin maalesef işsizlik konusunda yaşadığı trajediden sadece bir örnek.

Bunu şunu için anlattım:
İş konusunda sıkıntı çok büyük ve VAHAP SEÇER’i bu konuda umut gören herkes son derece haklıdır. Tek başına bu örnek bile başkan’ın ne kadar başarılı olduğu gönüllere girdiği halkımız için umut olduğunu göstermektedir. Başkan da işsizliğin bu karar yaygın olmasına çok üzgün ama genel seçimde iktidara geldiğimizde her şey daha iyi olacak diye düşünüyorum.
2)Bir diğer çok karşılaşılan durum :
Ben CHP’liyim bizi önceki dönem ezdiler şimdi CHP kazandı beni neden şef müdür daire başkanı yapmıyor. Bu konu burada açıklanamayacak uzun bir konu ama dikkatlice düşünülürse başkanın bu konudan çok hizmete odaklandığını en büyük destekçilerinin hizmet üreten insanlar olduğunu önceliğin partili olanlar değil önceliğin hizmet üretmek olduğunu göreceklerdir. Elbette partimiz önemlidir ama sadece CHP olarak kazanmadık ittifak olarak seçime girdik ve bu durum dengenin sağlanmasını daha da zorlaştırmaktadır. Ve başkan sadece CHP sadece İTTİFAK değil tüm MERSİN olarak olaya bakıyor. Ve yerel yönetimlerde ki başarı bizi iktidara taşıyacak.19 yıl bekleyen halkımız seçime kadar lütfen beklesin. Her şey çok daha güzel olacak.

Başkan bu konuda herkese şunu söylüyor ben partizanlık yapmam işimi yaparım benim tempoma ayak uyduramayan gider hizmet üreten kalır. İşin aslı Vahap SEÇER’in temposuna ayak uydurmak gerçekten kolay değil ama en azından tempolu şekilde hep bir ağızdan haykırıyoruz;
ÇARESİ VAR VAHAP SEÇER
EN AZ ÜÇ DÖNEM VAHAP SEÇER

Çok Okunan Haber

Mersin’de iki Doktorun tartışması cinayetle bitti

Mersin’de sağlık ocağında bir doktorun meslektaşı tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürüldüğü cinayetin ‘tutanak’ yüzünden işlendiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir