Anasayfa / Güncel Haberler / KURTULUŞ SİMİDİ

KURTULUŞ SİMİDİ

 

Biz ömrümüz boyunca yüzümüzde maskelerle gezdik durduk,
Birbirimizden korktuk uzak durduk,Sınırları birbirimize kapattık, bağlantıları kopardık.Sürekli öleceğiz korkusuyla panik halinde yığıntılar yaptık.
Tehdit altında hissedip sürekli içimize kaçtık. Geçelim artık bu evgi kapısından da, Öz’ü itibariyle eşit görelim her şeyi. Cismi farklı olsa da Öz’ünde her şey aynıdır, böyle bakarsan da hepsi sana aynadır.

Yapabileceğimiz nice güzellikleri erteledik ve iptal ettik.
Sıklıkla da çevremizi hiç umursamadık.Ve hatta ellerimizi temiz tutmamız gerektiğini aklımızda bile tutmadık.Sonra bir virüs çıktı ve gizli saklı olan ne varsa ortaya kabak gibi serdi.Tacımızı nereye taktığımızı bize gösterdi.
Varlığımızın kutsallığını taçlandırmak yerine, nice sahte taçlar peşinde, hayatımızı taca çıkarttığımızı gösterdi.Aslında zihinlerimizdeki virüsü, gözümüzün önüne serdi.Bir de üstüne bunun bir ilahi mesaj olduğunu hatırlatmak için belki de, her ne hikmetse adını CORONA olarak bildirdi.

Tüm bu yaşananlar İnsanlığa, İnsan olmaya ve Bir’liğe çağrıdır. Duyalım artık bunu arkadaş. Bir’den bize gelen bu çağrıyı, sevgiden bize gelen bu seslenişi duyalım artık. Ruhumuz duymadığı ve nefsimiz doymadığı için bunları yaşıyoruz. Bu bize içimizde var olan Yaratılışın seslenişidir.

Depremler sarstı, fırtınalar silkeledi, ateşler yaktı ve savaşlar yıktı. Hepsi bizi kendimize getirmek içindi. Biz uyanalım da, kendi sebep olduğumuz bu gidişata artık dur, içimizde ki gerçek sevgisizlige dur diyelim . Dur ve Duy artık ey İnsanoğlu. Artık şaşıran beşerden, insanoğlundan İnsanlığa geçiş zamanıdır. Kaldı ki, “Komşun açken tok yatma” ile yardımlaşmayı, “Sağ yanağına tokat atana sol yanağını dön.” ile karşılık beklemeden vermeyi ve “Sana nasıl davranılmasını istiyorsan başkalarına da öyle davran.” İle de empatiyi bulabiliriz.

 

Hangi dinden, inançtan, milletten, renkten ve ırktan olursan ol; dünya üzerinden yaşayan bir İnsan’sın sen. Bundan dolayı da artık sorunlu değil, sorumlu davranmalısın. Sevgisizligi bırak.Sen bunu bilmezsen işte hayat sana bunu kendi yöntemleriyle gösterir ve öğretir. Önce hafifçe seslenir, sonra daha yüksek sesle bağırır, yine mi duymadın hafifçe dürter, ondan da mı anlamadın o zaman da sertçe bir darbe indirir ki, uyan ve farkına var, İnsan olmanın ne demek olduğunu anla diye.

İnsan uyanıklık içinde, Yaratılışa yakın olan hassas varlık demektir. İnsan İnsan’ın devamıdır ve birbirinin içindedir. Bütün İnsanlık ve hatta tüm Kainat İnsan’a yakındır, içindedir. İnsan kainat değildir, ancak kainatta ne varsa İnsan’dadır. İşte budur İnsan olma bilincinin temeli.

Aldanmayın. İnsan Ne Ekerse Onu Biçer. İyilik Yapmaktan Usanmayın. Fırsatınız Varken İyilik Yapın. Mustafa Mızrak / Gazeteci / Yazar

 

Çok Okunan Haber

“Sosyal Demokrasinin Yeni Nesil Belediyeciliği”

31 Mart seçim sonuçları CHP’nin genel iktidara yürüyüşü açısından son derece elverişli bir siyasal ortamın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir