Hükümet ve memur anlaşamadı Olay Hakeme Kaldı

Hükümet ve memur anlaşamadı Olay Hakeme Kaldı

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, memurlar ile hükümet arasındaki toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin, ”Kamu İşveren Kurulu, masada verilen sözlerin altında kalmıştır” dedi.

HAYAL KIRIKLIĞI
Koncuk, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, 30 Nisan’da başlayan toplu sözleşme görüşmelerinin kamu çalışanları ve emekliler yönünden ”hayal kırıklığı” olduğunu öne sürdü.
Toplu sözleşme masasında, cuma günü ”tamam” denilen, ”sıcak bakıldı” denilen konuların, pazartesi günü soğumuş olarak karşılarına çıktığını dile getiren Koncuk, cuma gününden bu yana geriye giden tekliflerle karşı karşıya kaldıklarını vurguladı.

23 MAYIS’TA EYLEM VAR
Koncuk, kamu çalışanlarına artık sokakların işaret edildiğini savunarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
”Kamu çalışanları, 23 Mayıs’ta, Türkiye genelinde, iş bırakma eylemi yapacaktır. Öğretmenlerimiz ders vermeyecek, sağlık çalışanları hizmet üretmeyecek, trenler çalışmayacak, uçaklar uçmayacak, kamu çalışanları 1 gün boyunca hizmet üretme gücünden gelen gücünü kullanarak hizmet üretmeyecek. Bütün vatandaşlarımızdan özür diliyoruz. Ama iktidar sessiz kaldığımız sürece anlaşılıyor ki bundan sonraki yıllarda da kamu çalışanlarının, emeklilerin sosyal haklarına, ekonomik haklarına, hep kör bakacak. Bu anlayışı değiştireceğiz. Bu anlayışı ancak kamu çalışanlarının iradesi değiştirebilir.”

“YENİ TEKLİFTE YENİLİK YOK”
KESK Genel Başkanı Lami Özgen de hükümetin nihai teklifinin, bunun hiçbir yenilik içermediğini savundu.
Özgen, “Türkiye’deki bütün kamu emekçilerini 23 Mayıs’ta yapacakları greve beklediklerini” kaydetti

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM