HAVADA GREV VAR

HAVADA GREV VAR

Uçaklar gecikmeli kalkıyor
Havacılık iş koluna grev yasağı getiren kanun teklifinin bugün TBMM’nin gündemine geleceği haberi üzerine THY’de görevli kabin memurunun Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirdiği eylem devam ediyor.
Sabah saatlerinden itibaren Atatürk Havalimanı’nda toplanan THY’de görevli kabin memurlarına destek olarak Türk Hava Yolları Teknik A.Ş çalışanlarından 200 kişilik bir grup iş bırakarak eyleme katıldı.
Sloganlarla kabin ekiplerinin eylemlerine destek olan teknik ekip çalışanları Atatürk Havalimanı’nda geliş katında toplandı. Eylem nedeniyle havalimanına çok sayıda çevik kuvvet ekibi yönlendirildi.
Bu arada kabin memurlarının başlattığı iş bırakma eylemi nedeniyle Türk Hava Yolları’nın İstanbul-New York ve İstanbul-Tel-Aviv uçuşları kabin ekibi eksikliği nedeniyle gecikmeli olarak gerçekleştirilecek.
Hava sahası bomboş
Hava-İş’in grev kararı ve ardından THY’nin işten çıkarma kararı almasının ardından uçucu ekiplerin işe gitmemeleri nedeniyle birçok uçuş iptal edildi.
THY personellerininin yaptığı grev hava trafiğini vurdu. Normal zamanlarda onlarca uçağın bulunduğu İstanbul hava sahasında THY dışında birkaç havayolu şirketinin uçağı vardı. Atatürk Havalimanı apronunda da sıraya giren uçaklar yoktu, pist tarihinin en sakin gününü yaşadı.
Atatürk Havalimanı’na olaydan haberi olan ve olmadan gelen yüzlerce yolcu uçuşunun iptal olması nedeniyle sessiz bir bekleyişe geçti. Atatürk Havalimanı iç ve dış hatlar gidiş katlarında personelden son durumu öğrenmeye çalışan ve bekleyişe geçen yolcuların birçoğu olayın bir an önce çözüme kavuşmasını bekliyor.
Öte yandan bilgi almak için THY’nin internet sitesine girmeye çalışan yolcular bir şok da burada yaşıyor. Türk Hava Yolları’nın internet sitesi dün gece yarısından beri hizmet veremiyor.
THY resti çekti: “İşten çıkarırız”


airporthaber.com’un haberine göre, Hava-İş Sendikası’nın acil grev kararına THY’den acil cevap geldi. THY, greve katılacakları işten çıkartacağını duyurdu. İşte o açıklama
Değerli Çalışanlarımız,
Hava-İş Sendikası, çalışanların 29 Mayıs 2012 tarihinde saat 03:00-24:00 arasında kendilerini göreve hazır hissetmeyeceklerini duyurmuştur.
İş bırakma veya iş yavaşlatma ile bu sonucu doğuran benzer yasadışı davranışların; 2822 sayılı Kanunun 45 ve 70 inci maddeleri gereğince;
•Hiç bir tazminat ödenmeksizin işten çıkartılma,
•İşverenin uğrayacağı zararın tahsil edilmesi,   
•Ağır para cezası ile mahkumiyet, ile sonuçlanacağı konusunda sizleri bilgilendirmekte fayda görüyoruz.
Türk Hava Yolları çalışanlarının görev ve sorumluluklarının farkında olduğuna ve bilinçli olarak çalıştığı kuruma zarar verecek herhangi bir davranış sergilemeyeceğine inanıyoruz.
Türk Hava Yolları A.O 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM