Anasayfa / Güncel Haberler / HAFTA SONU HAVA TAHMİNİ

HAFTA SONU HAVA TAHMİNİ

Yapılan son değerlendirmelere göre; Balkanlar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren ülkemizin büyük bir bölümünde beklenen yağışların, iç ve doğu bölgelerde kar, kıyılarda yağmur ve sağanak şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde 4 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden orta kuvvette, Batı Karadeniz’de kuvvetli (30-50 km/s), Güney Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ’DEN UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden Batı Karadeniz’de kuvvetli (30-50 km/s), Güney Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-60 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde doğusu (Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa, Yalova ile ilk saatlerde İstanbul’un Anadolu yakası) aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Bursa ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde Trakya ile bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı, iç kesimlerinin çok bulutlu, sabah saatlerinde Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-60 km/s) esmesi bekleniyor. Sabah ilk saatler ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile sabah saatlerinde Isparta ve Antalya’nın doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Akdeniz ile Antalya’nın doğu ilçelerinde yağmur ve sağanak, Isparta çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinden sonra batısında etkisini kaybetmesi bekleniyor. Gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve sabah ilk saatlerde yükseklerinde karla karışık yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANAD

Çok Okunan Haber

Genel iktidarın yolu,belediyelerin başarı hikayelerinde

Not:Bu makale 2019 yılının Ekim ayında kaleme alındı ve bu köşede yayınlandı…YENİDEN YAYINLIYORUM Geçtiğimiz hafta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir