GÖZLER UEFA’DA

GÖZLER UEFA’DA

Şimdi gözler UEFA’da!
PFDK’nın şike ve teşvik girişimleri doğrultusunda verdiği cezaların büyük bölümü Tahkim Kurulu tarafından aynen onaylandı. Şimdi gözler, vereceği karar için dört gözle bu adımı bekleyen UEFA’ya çevrildiTürk futbol kamuoyunun günlerdir beklediği gelişme dün yaşandı… Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK), 6 Mayıs gece yarısı verdiği cezaları karara bağladı ve büyük bölümünü değişikliğe gitmeden onayladı. Gözler, PFDK’nın, “Sahaya yansımamıştır” hükmüne varmasına rağmen Fenerbahçe kulüp yöneticileri ile ilgili men cezalarına çevrilmişti.


Tahkim Kurulu, şike ve teşvik ile suçlanan İlhan Ekşioğlu’na 3 maçtan (Gençlerbirliği-Fenerbahçe, Eskişehirspor-Trabzonspor, Fenerbahçe-Ankaragücü) 1’er, toplamda 3 yıl, Şekip Mosturoğlu’na 1 maçtan (Eskişehirspor-Trabzonspor) 1 yıl, Cemil Turan’a da 1 maçtan (Fenerbahçe-Ankaragücü) 1 yıl men olarak verilen cezaların altına imza koydu.


İbrahim Akın, Serdar Kulbilge ve Ümit Karan’a verilen cezalarda ise değişiklikler yaptı. Futbolcu İbrahim Akın’a verilen   3 yıl müsabakalardan men cezası   2 yıla indirilirken, Serdar Kulbilge’nin 2 yıl müsabakalardan men cezası 3 maç mene çevrildi. Ümit Karan’ın 2 yıl hak mahrumiyeti cezası ise 2 yıl müsabakalardan men cezası olarak düzeltildi.


Tahkim Kurulu’nun PFDK dosyalarını karara bağlamasının ardından gözler şimdi UEFA’ya çevrildi. Türkiye’de yaşanan süreci başından bu yana yakından izleyen UEFA’nın da kısa süre içerisinde gelecek sezon Avrupa Kupaları’na dair kararını açıklaması bekleniyor.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM