Anasayfa / Güncel Haberler / GERÇEKÇİ, AHLAKİ ELEŞTİRİ MEŞRUDUR

GERÇEKÇİ, AHLAKİ ELEŞTİRİ MEŞRUDUR

Ali Bayraktar yazdı

 

Yerel gazetelerin ve gazetecilerin görevi yaşadığı kentin ortak değerlerine sahip çıkmak, çalışandan yana, yoksuldan yana duruş göstermektir.

Belediyeler, belediye başkanları eleştirilmez mi? Elbette eleştirilir. Eleştiriler yapıcı, yol gösterici ve kent çıkarlarını gözeten seviyeli boyutta olmalı.

Bir gazete düşünün, bir de yazar(hem de başyazar) hedefi sadece Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olsun. Üstelik de seviyeden yoksun ifadeler kullanarak. Ne demek Beyefendi?

Başyazar ne zaman Mersin Büyükşehir Belediye Başkanından bahsedecek olsa, Vahap Seçer, ya da başkan ifadesi kullanmak yerine Beyefendi ifadesini kullanıyor.

Gazetende ve yazılarında kente ve çalışmalara dönük eksiklikler veya yanlışlardan bahsetmek yerine kişiyi hedef alarak, üstelikte beyefendi  gibi ironik ifadeler kullanarak bir mesaj vermeye çalışıyorsan, herkes şu soruyu sorar sana: sen kimin silahşörüsün.

Vahap Seçer, göreve geldiğinden bu yana hiç mi olumlu bir şey yapmadı?

Geçmiş yönetimde ortada kent adına yapılan doğru dürüst göz alıcı hiçbir hizmet yok iken 3.5 milyar borç devraldı, borcumuz var diye hiçbir bahaneye sığınmadı.

Önce, kentini ve kamu kaynaklarını düşünerek 1 yılda 1 milyar tasarruf sağladı. Niye bunu görmüyorsunuz?

Şu etnik kökendendir, bu partilidir demeden yoksulluğunu belgeleyen 11 bin kişiye halkkart vermedi mi?

7200 üniversiteyi yeni kazanan öğrencilerimize hiçbir ayırım yapmadan burs verdiğinde siz burada değil miydiniz?

4200 öğrenci kardeşimize üsteli bir çok ilçede üniversite kursu verirken haberiniz olmadı mı?

Pandemi sürecinde 200 bin gıda kolisini hiç ayırım yapmadan ihtiyaç sahiplerine dağıttığını duymadanız mı yoksa.

Yoksullara ücretsiz ekmek dağıtırken Cumhurbaşkanı’nın nasıl sinirlendiğini sanıyorum siz de hatırlıyorsunuz?

Başkan Vahap Seçer ve Büyükşehir’in yaptığı hizmetleri yazmak istesem bu sayfalara sığdıramam. Bunu ayrıca değerlendirelim.

Son yazılarında Metro ihalesi ve Vahap Başkana seçmen desteğinin % 15 arttığı ile ilgili kamuoyu yoklaması ile dalga geçmişsin.

Birincisi; senin aklın metroya ne kadar erer, ne bilirsin de kendi kendine yargıda bulunursun. Hiç olmazsa bu işten anlayan birine danış da, ona göre bir şeyler yaz. Sırf birilerine şirin gözükmek için kendini feda etme.

Gelelim ikinci konuya: Mirza Turgut arkadaşım çok anlaşılır bir şekilde yazmış. Ama ben senin anlayabilmen için bir kez daha bazı şeylerin altını çizerek anlatayım;

CHP, Özellikle büyük şehirlerde belediye seçimlerinde iyi parti ile ittifak yaparak girdi. O belediyeleri kazanan belediye başkanlarımız iyi parti seçmenlerinin de oyunu alarak seçildiler. Şimdi son yapılan kamuoyu yoklaması o oyların üzerine konularak ortaya çıkıyor. isteyen Mersin dışındaki oy yüzdelerine ve kamuoyu yoklama sonuçlarına bakabilir. Avrasya araştırma şirketinden ulaşabilirsiniz.

Mersin’de İYİ parti de aday çıkardı. En zor seçim  burada yaşandı ve CHP %45 ile seçim kazandı. Şimdi kamuoyu yoklamalarında Vahap Seçer 58.8 destek görüyorsa, bu gerçeği nasıl gizleyeceksiniz.

Şimdi silahşörlüğü bırakın, gazetenin sayfalarını Akdeniz Belediyesinin çalışmaları ile doldurmak yerine objektif olun. Haber yazın.

Eleştiri yapacaksanız bir mesneti olsun. Birilerine şirin gözükmek için değil.

Ali Bayraktar

Çok Okunan Haber

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ…

İlk kez canlı yayını kesmeden Büyükşehir Meclisini izledim. Hem de sonuna kadar! Bu defa, tüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir