Anasayfa / Güncel Haberler / GAZETECİLİK Mİ? HEDEF SAPTIRMA MI?

GAZETECİLİK Mİ? HEDEF SAPTIRMA MI?

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, bir internet sitesine verdiği mesajda, “Ben işlerimin yoğunluğundan dolayı, ailemdeki vefatlardan dolayı gurup sözcülüğüne yoğunlaşamadım. Kimi zaman belediye Başkanı olmamdan dolayı bazı dezavantajlar yaşadım. İkinci dönem daha iyi başlamalıydı, ben bu noktada bir kan değişiminin daha iyi olacağını düşündüm. Diğer meclis üyesi arkadaşların daha fazla zaman ayıracağını düşündüm. CHP ilçe ve büyükşehir belediye başkanları olarak aramızda herhangi bir anlaşmazlık yoktur. Dün yola çıktığımız gibi bugünde yolumuza devam ediyoruz. Amacımız Yenişehir ve Mersin’in daha modern daha yaşanılabilir bir kent olması içindir. Kimse istifanın arkasında başka bir şey aramasın. Bizler büyük bir uyum içinde çalışıyoruz. Büyükşehir belediye başkanımız ile Yolumuza devam ediyoruz” diyor.

 

Bu açıklama, başıboş kaldığı öne sürülen bir gazetenin manşetindeki haber için, tekzip niteliğinde bir ifadedir.

 

“Bizler büyük bir uyum içinde çalışıyoruz. Büyükşehir belediye başkanımız ile yolumuza devam ediyoruz”  diyen Özyiğit’in bu açıklaması, oyunbozanlık yapmaya çalışanlara bir tekzip tokadı niteliğini taşıyor.

Hadi bu habere gülerek geçelim.

Peki ya “Kadınlardan Büyükşehir’e çağrı” manşetine ne demeli!

Kadınların bu duyarlı tepkisini de sulandırarak hedef şaşırtmaya çalışmak, önce kadınlara hakarettir!

Kadınların tepki gösterdikleri merci büyükşehir yönetimi değil, belediye meclisinde konuşturulmayan HDP’li meclis üyesine tepki gösteren bazı Cumhur ittifakı meclis üyeleridir.

Kurnazlık yaprak hedef şaşırtmak işte budur!

Açıklama yapan kadınlar, HDP’li Meclis üyesine aşırı tepki gösteren cumhur ittifakı üyelerini hedef alarak tepkilerini dile getirdiler.

Büyükşehir düşmanlığıyla prim kazanacağını sanan bazı “medya cambazları” ise, olayları yatıştıracak ve eleştirecekleri yerde, adeta hedef saptırarak sıradanlaşan tavırlar içerisine girmeyi tercih ediyorlar.

Nükleeri savunanlar ve karşı çıkanlar ortadayken ve aleni saflarını alırken, dar dünyalarında küçülen bazı gazeteciler ise, hedef şaşırtmak için sanki özel konumlanmış havası yaratıyorlar.

Nükleer santral Büyükşehir belediye meclisinde tartışılırken, Cumhur ittifakı açık ve aleni olarak Nükleere sahip çıkarak savunuyor. Siyaseten de olsa, icazeten de olsa açıkça savunuyor.

Gizlemiyor, kimseden de çekinmiyorlar! Hatta faydasını anlatıyorlar.

Her nedense, “ kıçı kırık ” zihniyetin yarattığı ve “megaloman” kırıntıların tarz ve yaklaşımları ise, olayı çarpıtmaktan geri kalmıyor.

Bazı “Sözde gazetecilerin” bu tavrı,  işini doğru yaparak bu tür kırıntılara kulak asmayan Belediye Başkanı Vahap Seçer’ in, son aylarda yarattığı olumlu havadan rahatsız olanların kıskançlığı da olabilir.

Bilmiyoruz nedenini ama sadece olanlara bakınca böyle düşünmek durumunda kalıyoruz.

Bazı “Sözde gazeteciler” kendilerinin de ciddiye alınması için, bu tür çarpıtma haberleri yaptıkları hep bilinir.

Ancak, saldırarak haber yapılmaz. İşin ciddiyeti kalmayacağı gibi tarzda ısrar edenler muhatapta bulamaz.

Kendi dünyasında hedef şaşırttığını sanır. “Solculuk kisvesi” altında “sağcılık” yaptığının bazen de farkına bile varamaz.

Çünkü dünyaları küçük ve bazen bir hiçtir!

Vahap Seçer akıllı bir lider havasında yoluna devam ediyor.

Nükleere karşı çıkıyor malum sesler, nükleeri ona mal etmeye çalışıyor.

HDP’li kadın meclis üyesi Bedriye Kuş, Cumhur ittifakı üyeleri tarafından susturulmaya çalışılıyor, malum sesler, Başkan Vahap Seçer’i hedef alıyor.

Grup sözcüsü iş yoğunluğu ve aile vefatlarından dolayı değişim istiyor. Bu malum sesler balıklama atlıyor, Vahap Seçer diyor.

Başkan Seçer; Mecliste kavgaları, gereksiz tartışmaları engellemeye çalışıyor. Bu arada görüntü almaya çalışan gazetecileri engelledikleri iddia edilen gençler kendilerine vazife çıkararak saygısızlık yapıyor. Bu çirkin hareket için, malum sesler Seçer’i hedef alıyor.

Sanki bir el bu saptırma ve sulandırma işini birilerine ihale etmiş gibi görünüyor.

Ulusal basında da yerel basında da bu tür cambazlıklar hep var oldu. Bundan sonrada var olacaklar…

Kendileri çalıp kendileri oynayacaklar.

İnatçı gerçekler menzile ulaşacak haklı haksız gün doğumuyla ortaya çıkacak ve çirkinlikler ortaya çıkacaktır.

 

SEMİR BOLAT

Çok Okunan Haber

AŞK OLSUN SANA BAŞKAN, AŞK OLSUN

  Hizmette kusur etmeden belediyenin tüm imkânlarını Mersin halkının hizmetine harcadığın için, Su, kanalizasyon, alt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir