Erdoğan: Yeni CHP Doğan Görünümlü Şahin

Erdoğan: Yeni CHP Doğan Görünümlü Şahin

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis’teki grup toplantısında konuşma yapıyor.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

Milletimizin hizmetkarı olduğumuz seçim sonuçlarıyla zafer sarhoşluğuna kapılmadığımız için buradayız. Seçim akşamında parti genel merkezimizin balkonundan halkımıza sözler verdik. Bize oy vermeyen halkımızın da haklarını koruyacağımızı söyledik. Biz yüzde 100’ün emanetini omuzlarımızda taşıyoruz. Omuzlarımızdaki emanetin ağırlıuğını biliyoruz. Çoğunluğun azınlığa tahakkümü nasıl zulümse azınlığın çoğunluğa tahakkümü de zuldür. Herkes bu ülkenin birinci derece vatandaşıdır. İlkelerimizden asla taviz vermedik. Herkesin hayat tarzına temel hak ve özgürlüklere saygı duyduk.
“DERE YATAĞINDA AKAR”

Türk parasının üzerinde M. Kemal fotoğraflarını kaldırıp İnönü fotoğrafını bastıranlar demokrasinin gelmesini engellemiştir.
27 Mayıs müdahalesi bütün zulmüne rağmen Türkiye’de sadece demokrasinin gelmesini geciktirmiştir. Arkasında kim var CHP.
Bu milletin akıp gittiği bir mecra var. Unutmayın dere yatağında akar. İstediğiniz kadar derenin yatağını değiştirin eninde sonunda dere yatağını bulur. Asırlardır bu millet ilkeli bir şekilde geleceğe doğru engel tanımadan akıyor.

“ALLAH’TAN BAŞKA ZAFER SAHİBİ YOKTUR”
12 Haziran’la birlikte Türkiye’nin değişim sürecinde önemli bir virajı geride bıraktık.
Her türlü tehdit karşısında biz buradayız. AK Parti buradadır. Türkiye’de artık cuntalar, çeteler, darbeler dönemi geride kalmıştır.
Allah’tan başka zafer sahibi yoktur.
Biz demokrasi önnüde engellerin kalktığı, özgürlükleri daha da ileri taşımanın gayreti içerisindeyiz. Biz gururdan ve kibirden sakınan bir partiyiz. Biz kimler karşısında kibirleneceğimizi çok iyi bilenlerdeniz. Yasak ve kısıtlamaları ortadan kaldıran bir partiyiz.
YENİ CHP DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ ŞAHİN

Biz kimseye meslek liseleri ya da imam hatipleri dayatmıyoruz. Tam tersine biz kapatılan bu seçenekleri açıyoruz. Biz milletimizin önüne bu seçeneği koyuyoruz: Bu seçeneği alarak iki kez iptal edilmesi için Anayasa Mahkemesine gitmek statükoculuktur. Yeni CHP diyorlar. Bunun neresi yeni CHP? Bunlar olsa olsa doğan görünümlü şahindir.
“İNANIYORUM Kİ MUHALAFET DE GÜÇLENECEKTİR”
AK Parti Türkiye’yi büyüttüğü, demokrasi çıtasını yükselttiği ölçüde inanıyorum ki muhalefet de güçlenecektir.
Demokratlık bir imaj çalışması değildir. Demokratlık zor dönemlerde belli olur. Demokrasi savunucusu olmak bedel ödemeyi gerektirir. Bu partilerin tabanı inanıyorum ki partilerini zorlayacak ve açıkcası bizimde ihtiyacımız olan düzeyli muhalefet er ya da geç oluşacaktır.
Yeni ders çizilgesinde 1. sınıftan 8. sınıfa kadar ders saatlerinin ağırlığını değiştiriyoruz. Türkçe dersi ilk 2 yıl aftada 10 saat olacak. Yeni ders çizelgesinde insan hakları ve yurttaşlık dersi ilkokulda 4. sınıfta zorunlu ders olarak verilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM