Emre Belözoğlu Atletico Madrid’e imzayı attı

Emre Belözoğlu Atletico Madrid’e imzayı attı

Milli futbolcu Emre Belözoğlu, İspanya’nın Atletico Madrid takımıyla 2 yıllık sözleşme imzaladı.
Milli futbolcu Emre Belözoğlu, İspanya’nın Atletico Madrid takımıyla 2 yıllık sözleşme imzaladı.
Portekiz’in başkenti Lizbon’da bulunan A Milli Futbol Takım kampından izin alarak ayrılan Emre Belözoğlu, bu sabah erken saatlerde uçakla Madrid Barajas Havaalanı’na geldi.
Milli futbolcuyu Atletico Madrid kulübünden iki temsilcinin yanı sıra çok sayıda Türk ve İspanyol basın mensubu karşıladı. İspanyol ekibin temsilcileri, havalimanında Emre’nin boynuna Atletico Madrid atkısı taktı.
“ÜLKEMİ EN ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİM”
Basın mensuplarına Türkçe, İngilizce ve İtalyanca açıklama yapan Emre, Atletico Madrid’e gelmekten dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Önümüzdeki yıl benim için çok önemli olacak. Ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” dedi.
İSPANYOLCA ARDA’YA SESLENDİ
Arda Turan için İspanyolca olarak “Küçük kardeşim” (Pequeno hermano) diye bahseden tecrübeli futbolcu, “Arda Turan’la aynı takımda oynayacak olmaktan mutluluk duyuyorum. Arda ile birlikte takımın başarısını artırmak için mücadele edeceğiz” ifadesini kullandı.

ÖNCE KONTROL SONRA İMZA
Emre daha sonra sağlık kontrolünden geçeceği sağlık kliniğine götürüldü. Emre sağlık kontrolünün ardından kendisini Atletico Madrid’li yapan 2 yıllık sözleşmeyi imzaladı.
CEVAPLAR İSPANYOLCA
Atletico Madrid Kulübü’nün anlaşmalı kliniği olan FREMAP’ta sağlık kontrolünden geçen Emre Belözoğlu, kulüp doktoru ile birlikte basına açıklama yaptı. İnter’de oynadığı dönemden dolayı İtalyanca bilen Emre, İspanyol basının yönelttiği bazı sorulara İspanyolca cevap vermeye çalıştı.
Klinikten çıkarken ellerini kaldırarak İspanyolca “Muy bien (Çok iyi)” diyen Emre, “Her şeyin çok iyi gittiğini ifade etti. Bir İspanyol gazetecinin, “Arda Madrid’te bir sezon geçirmesine rağmen İspanyolca öğrenemedi sen ise İspanyolca konuşmaya başladın” şeklindeki yorumuna, Emre İspanyolca kelimeler kullanarak, “İtalyancayı bildiğimden az da olsa İspanyolca kendimi ifade edebiliyorum” diye karşılık verdi.

EMRE TURP GİBİ ÇIKTI
Atletico Madrid kulüp doktoru da Emre’nin sağlık durumun çok iyi olduğunu belirterek, “Hiç bir sağlık problemi yok, hemen oynamaya hazır bir futbolcu. kilo, boy ve kas yapısı olarak her şey uygun. Kalbinde de hiç bir sıkıntısı yok” açıklamasında bulundu.
Atletico Madrid Kulübü yöneticileriyle öğle yemeği yiyecek olan milli futbolcu, daha sonraMilli Takım kampına katılmak üzere Lizbon’a hareket edecek.
TARAFTARLAR TRANSFERDEN MUTLU
İspanya’nın Atletico Madrid kulübünün, milli futbolcu Emre Belözoğlu’nu transfer etmesi İspanyol taraftarlar tarafından olumlu karşılandı.
İspanyol gazetesi Marca’nın internet sitesi tarafından yapılan ankette, “Atletico Madrid’in Cristian Rodriguez ve Emre Belözoğlu transferlerini başarılı buluyor musunuz” sorusu soruldu. Ankete katılan 9817 kişinin yüzde 64.2’si (6304 kişi) “Evet” oyu kullanırken, yüzde 35.8’i (3513 kişi) ise “Hayır” oyu verdi.
Sitede yorum yapan bazı taraftarlar da, Emre’nin çok kaliteli bir futbolcu olduğunu ve şu an çok formda olduğunu vurgularken, Emre’

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM