Anasayfa / Güncel Haberler / ELİNİZİ MECLİSTEN ÇEKİN

ELİNİZİ MECLİSTEN ÇEKİN

Bir kentin kaderiyle oynamak kimsenin hakkı değil ve “haddi” de olmamalı.

Mersin; kişisel çıkarlara, siyasi argümanlara kurban edilecek bir şehir değil.

Mersin; “Sözde milliyetçilik” yapılabilecek ve var olan barış ve huzur ortamının bozulmasına neden olabilecek bir şehir değildir.

Mersin; gereksiz tartışmalara ve dar siyasi alanda hesaplaşmalara heba edilecek bir şehir de değildir.

Mersin; “sokak kabadayılığı” tarzında, ahkam kesmenin, iftira atmanın, yalan yanlış bilgilerle kamuoyunu yanıltmanın yaratacağı sorunların içine atılabilecek bir şehir de değildir.

 Mersin; özgürlük ve kardeşlik kenti olarak huzuru yakalamışken, kışkırtmalarla gerginlik yaratılacak bir şehir hiç değildir.

Mersin; kamuoyunda ve Büyükşehir Meclisinde hem olumlu hem de gereksiz ve temelsiz tartışmalarla gergin Bir haftayı geride bıraktı.

Önce hiç gerek yokken, Milletvekili Olcay Kılavuz, Büyükşehir’de işçi kıyımından bahsederek, hiç hoş karşılanmayacak gereksiz laflarla ortalığı bulandırdı.

MHP İl başkanlığı ve Vekil Olcay Kılavuz’un açıklamalarıyla yoğun baskı altında kaldığı görülen bazı meclis üyeleri, büyükşehir Meclisinde işçi çıkarmaları gündeme getirerek ortamın gerilmesine neden oldular.

Burada verilen işten çıkarma rakamları ile belediye yetkililerinden edindiğimiz resmi rakamlar arasında büyük uçurum var.

3 bine yakın işçinin çıkarıldığı iddiasını sürdüren MHP cephesine karşılık, edinilen bilgilere göre toplam işten performans düşüklüğü, işi aksatma, disiplin suçlarından toplam 650 ye yakın işçinin, yasal hakları verilerek işten uzaklaştırıldıkları bildiriliyor.

Aslında meclis üyeleri Mahmut tat, Mehmet Topkara başta olmak üzere deneyimli yöneticilerin neyin ne olduğunu bilmemeleri mümkün değil.

Aslında her konuya vakıf oldukları da biliniyor.

Ancak gereksiz baskılar sonucu, bazı konuları da “zorunluluktan “gündeme getirdiklerini tahmin edebiliyoruz.

gitmeleri” hiç yakışık olmamıştır.

Kılavuz’un kendi kardeşi gündeme gelince, birdenbire sesi kısıldı! Kendi parti tabanından da tepkiler alınca, bir kenara çekiliverdi!

MHP İl Başkanı ve Vekil Kılavuz siyaset yaparken; halkın hizmet alma, şehrin iyileşme konuları üzerinde gölge yaratacak yaklaşım ve açıklamalardan uzak durmaları, Mersin’in hayrına olacaktır.

Siyasiler, meclis üyelerini rahat bıraksınlar!

Onlar seçilmiş olarak halkın istem ve talepleri doğrultusunda hareket etmek istiyorlar. Yanlış siyasetin yarattığı olumsuz etkiler, meclis üyelerini de rahatsız ettiği söyleniyor.

Allah aşkına! gerginlik yaratacak, “kirli siyaseti” meclis üyelerinin üzerinden yapmayın ve Mersin’e kıymayın!

Mersin’e kıymayın!

Çünkü Mersin artık yeni bir atılımla önünün açılmasını bekliyor.

Mersin’e sevdalı Bakanıyla, itidalli Valisiyle, çalışkan ve dürüst Büyükşehir Başkanıyla, değerli emniyet müdürüyle güzel işler yapıyorlar.

Bu nedenledir ki, Mersin huzur kenti, demokrasi kenti ve özgürlük kenti konumunda herkesin dikkatini çekiyor.

Bu güzel şehrimize kıymayın…

Meclis üyelerinin ensesinden elinizi çekin!

Mersin’e gölge etmeyin yeter!

ÖZGÜR KOCAPINAR

 

 

Çok Okunan Haber

Çankaya Mektebini ranta kurban etmek..

  İlk okullarımız çocukluğumuzdan günümüze taşıdığımız saf hayallerimizin masum mekanları.. Her birimizin bizi yoğuran, dünyayla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir