Dönüş kararı Hocaefendi’nin kendi takdiridir

Dönüş kararı Hocaefendi’nin kendi takdiridir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkçe Olimpiyatları’nın kapanış töreninde Fethullah Gülen Hocaefendi’ye ”Bitsin bu gurbet” çağrısını daha önce de yaptığını söyledi.Meksika gezisi öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Farklı zamanlarda ABD’ye giden ortak dostlarımızla bunu söyledik. Gelmek isterlerse, bize düşeni her zaman yapmaya hazırız, dedik. Hocaefendi’nin dönüşü için hiçbir yasal mani söz konusu değil. Takdir kendilerine aittir. Allah sağlık ve afiyet versin.” diye konuştu.


Erdoğan’dan ‘Cumhurbaşkanlığı’ mesajı: Şunu herkes bilsin ki bizde makam kavgası olmayacak


 


Başbakan Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçiminde parti içi bir çatışma olacağı iddialarına karşı çıktı. “Biz makama, insanlığa hizmet etme aracı olmanın ötesinde hiçbir anlam yüklemeyiz.” diyen Erdoğan, “Şunu herkes bilsin ki bu harekette asla makam kavgası olmayacak. Makam için kendisine yer edinme gayretine girenler de fırsat bulamayacak.” dedi.


 


Başbakan Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimi için partide bir çatışma olacağı iddialarına üstü kapalı olarak cevap verdi. Erdoğan, AK Parti olarak kuruldukları günden bu yana hizmet peşinde olduklarını, makam peşinde koşanları aralarında barındırmadıklarını söyledi. Bundan sonra da hiç kimsenin böyle bir beklenti içerisinde olmaması çağrısında bulunarak, “Şunu herkes bilsin ki bu hareketin ne içinde ne de dışında makam kavgası olmayacak. Bu hareket hiçbir zaman makam hırsına prim veren bir hareket olmadı. Bu hareket makam hırsına, makam için kavgaya, makam için rekabete asla ve asla prim vermedi.” dedi.


 


Erdoğan, Tevfik Sır Gür Stadı’nda yapılan AK Parti Mersin 4. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Konuşmasında makam ve çıkar için mücadele edenlerin partide kendilerine yer bulamayacaklarının altını çizerek, “İster bakan ol ister başbakan ol ister cumhurbaşkanı, eğer sen makama bir şey katıyorsan o makam anlam kazanır.” değerlendirmesini yaptı. Kendilerine sadece 2023 hedeflerini gaye edindiklerini belirterek, “AK Parti’yi anlamayanlar bundan sonra da hayal kırıklığı yaşamaya devam ederler. Biz 2023 diyoruz, biz hangi makamda, hangi mevkide olursak olalım 2023 için çalışmaya, ülke için, millet için üretmeye devam edeceğiz. Makam hırsı olanlar, makamı yüceltenler makamlara hizmet aracı olarak değil, rant aracı olarak bakanlar süreç içinde aramızdan elendiler, bu hareketten uzağa düştüler. Makam için kendisine yer edinme gayreti içine girenler de fırsat bulamayacak.” şeklinde konuştu.


 


MHP VE BDP BİRBİRİNİ BESLİYOR


 


Başbakan Erdoğan, MHP’nin de BDP’nin güçlü olduğu Mersin’de, Kürt meselesine ve iki partinin tabanlarına yönelik mesajlar da verdi. Son dönemde çözüm yolunda oluşan ılımlı havaya karşılık bu iki partiden gelen olumsuz tavrı eleştirdi. MHP ve BDP’nin birbirine karşıt gibi görünmesine rağmen aslında birbirlerini beslediklerini ve güçlendirdiklerini savunarak, “MHP BDP’yi göstererek, BDP de MHP’yi göstererek tabanlarına korku salarak ayakta duruyorlar. Birbirlerinin karşıtı gibi görünüp birbirlerini büyütüyorlar.” tespitlerini yaptı.


 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM