CUMHURBAŞKANI BELLİ…CHP GENEL BAŞKANI KİM OLACAK?..OLMALI..!

CUMHURBAŞKANI BELLİ…CHP GENEL BAŞKANI KİM OLACAK?..OLMALI..!

  1. Halil Öztoprak yazdı

1-Halkımız açısından adaylık konusu kapanmıştır. Seçimlerde cumhurbaşkanı adayı Sayın KILIÇDAROĞLU’dur. Ve seçim sonucunda halkın teveccühü ile Cumhurbaşkanımız KILIÇDAROĞLU’dur.

2-Uzun bir süredir tabanda ve genel olarak Türk milleti nezdinde yaptığımız çalışmalarda ve kamuoyu yoklamalarında şunu gördük; Sayın KILIÇDAROĞLU’un CUMHURBAŞKANLIĞI sonrası CHP genel başkanının kim olacağı konusunda genel olarak 11 büyükşehir belediye başkanı arasından yeni genel başkanının seçilmesi en uygun  olacağı şeklindedir.

3-Burada asıl önemli olan nokta parlamenter demokratik rejime geçiştir ve bu sisteme geçerken cumhurbaşkanı siyaset üstü olacaktır. Tarafsız olacaktır. Bu durumda yeni CHP genel başkanını bizzat millet ittifakının seçmiş olduğu 11 belediye başkanı seçecekse bu 11 başkanın yönettiği nüfusun yani Türk milletinin %60-70’inin kararı anlamına gelecektir ki bu bile tek başına bir demokrasi şölenidir.

4-11 belediye başkanı hizmetleri, çalışmaları, duruşları ve uyumlu çalışmaları ile göstermişkerdir ki her biri birbirinden kıymetlidir.Ve bu başkanların uyumlu demokratik, halkçı çalışmaları cumhuriyeti yıkmak isteyenlere karşı güçlü bir demokratik, yurtsever, milliyetçi bir baraj olmuşlar. Cumhuriyet düşmanlarına karşı aşılmaz, yıkılmaz bir baraj oluşturmuştur. Bu birlikteliğin devam etmesi yaklaşık on yıllık siyasi ve bir dönemlik belediye başkanları çalışması emeğinin heba olmaması ve bu demokrasi şöleninin devam etmesi için, hukuk için, barış kardeşlik için, huzur için, demokrasi için CHP Genel Başkanlığı’na bu 11 Başkan arasından biri seçilmelidir. Bu bir kişinin seçilmesi değil demokrasinin seçilmesi demek olacaktır, bu bir başkanın zaferi değil 11 başkanın zaferi demek olacaktır. Bu siyaset denen ve insanların arasına zaman zaman demokrasiyi bile gölgeleyen çatışmalara, kavgalara yol açan anlayışın değil bizzat demokrasinin kendi zaferi olacaktır.

5-Kardeşlerim, bilindiği üzere CHP Taban Hareketi olarak başta Mersin olmak üzere Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Balıkesir, Bursa, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Muş, Trabzon, Samsun, Kastamonu, Eskişehir, Muğla, Aydın ve daha 30’a yakın bir çok ilde katılımlı olarak siyaset yapmaktayız. Ve kentimizin de, Çukurova’nın da, kamuoyunun da nabzını tutmaktayız. Bu çerçevede halk nezdinde genel kabul görmüş olan hizmetleri, halkçı politikaları, yurtsever – milliyetçi kişiliği ile gençliğinden beri demokrat, çağdaş, uyumlu, insana sayılı ve CHP’li olan Vahap Seçer’e karşı kamuoyunda büyük bir teveccüh olduğunu gördük. Gerek başkanlık döneminde gerek milletvekili dönemlerinde uyumlu, yurtsever politikaları ile hem Mersin’de hem de Çukurova’da halkın büyük sempatisini kazanmış olan “Vahap Seçer” CHP GENEL BAŞLANLIĞINA YAKIŞACAK KİŞİDİR.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonucu yeni cumhurbaşkanı ile uyumlu çalışacak, gözü kara, yurtsever, milliyetçi, devletçi, halkçı kişiliği ile hep öne çıkan Vahap Seçer CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ SONRASI CHP TABAN HAREKETİNİN GENELBAŞKAN ADAYIDIR.

Umarız tabanın ve Türk halkının bu beklentisi bizzat kendisinde de karşılık bulur, zira bu bir zorunluluk gibi kendini dayatmaktadır.

Çaresi Var… Vahap SEÇER

ÇUKUROVA BİR GENEL BAŞKAN İÇİN 100 YIL BEKLEDİ…ARTIK ZAMANIDIR!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM