CHP’NİN UĞRAŞTIĞI İŞE BAK !

CHP’NİN UĞRAŞTIĞI İŞE BAK !

CHP’nin uğraştığı işe bak!
Genel Başkan Yardımcısı, örgütü by-pass etti Gençlik Kolları delege listesini biçimlendirdi.
 
GERÇEK GÜNDEM – HABER MERKEZİ / Ana muhalfet partisi CHP’nin yöneticileri, enerjilerini parti içi kavgaya harcıyor. Bunun son örneği Ankara Çankaya’da yaşandı. Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Zeki Gündüz, Çankaya Gençlik Kolları seçimine açıktan müdahale etti. Gündüz, Gençlik Kolları delege seçiminde istemediği kişileri listeye aldırmadı.


CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu “Parti içinde kavgaya izin vermeyeceğim” demesine rağmen hiçbir şey değişmiyor. Gençlik Kolları Delege Seçimi bile anti-demokratik bir şekilde yapılıyor. Gençlik Kolları’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Zeki Gündüz, pazar günü yapılan “seçim”de Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin’e talimat verdi. Perçin’e “İstemediğim kişileri listeye koyma” diyen Gündüz, MYK eski Üyesi Deniz Demir’i de listeye aldırtmadı. (Fotoğraftaki..) Gençlik Kolları üyelerinin itirazları ise sonuç vermedi. Gençlere, “Mehmet Zeki Gündüz, Deniz Demir’in seçilmesini istemiyor” denildi.


Gençler tarafından tepkiyle karşılanan müdahale sonrası ulaştığımız Deniz Demir konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:


“Kongrede yakından takip ettiğim ve çalışmalarını başarılı bulduğum mevcut ilçe Gençlik Kolları Başkanımız M. Ozan Güldoğan’a destek olma kararı almıştım kendisiyle yola devam edilmesi konusunda diğer arkadaşlarıma da düşüncelerimi ifade etmiştim.


Kendisi 86 kişilik İl Delege listesine beni de yazacağını ifade ederek listesinde olmasından memnuniyet duyacağını ifade etmişti. Kendisine ve Çankaya Gençlik Kollarımızın yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Yanyana çalışmaktan mücadele etmekten gurur duyacaktım…


Bir cenaze töreninde olduğum için katılamadığım kongrede listeler Divan Başkanlığı’na teslim edilmeden önce Çankaya İlçe Başkanı Sayın Mehmet Perçin’in adımı sildiğini ve yerine başka bir isim yazdığını duydum. Beni en çok üzen de bir dönem kendisi ile çalıştığım Sn. Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Zeki Gündüz’ün “Deniz Demir’in olduğu listeye destek vermem” dediğini duymak, Sayın Perçin üzerinde böyle bir baskı oluşturulduğunu öğrenmek oldu.. Bizler siyasette yeni olabiliriz. Ama yolumuz uzun ve önümüz açıktır. Ateşli bir sabırla, davaya yakışır bir mücadele ruhu içinde devam edeceğiz. Gencecik insanların önünü kapatmak, ismini çizdirmek yazık ki Devrimci gelenekten gelen büyüklerimize yakışmamaktadır.”


Daha önce de Ana Kademe İl Delegeliği seçimlerinde son anda listeden çıkarılan Deniz Demir, o olayda da yine Gençlikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeki Gündüz’ün telefon trafiğiyle adını çizdirdiğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti:


“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde parti içerisindeki “Korku İmparatorluğunu Yıkacağız” şiarıyla yola çıktığımızdan beri gece gündüz durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Ülkenin her noktasını adım adım gezerek partimizi ve gençliğimizi tüm vatandaşlarımıza anlatmaya çalışırken, birilerinin Gençlik Kolları üzerinden ana kademe siyaseti yapması ve bu siyaseti kişilere indirgemesi oldukça üzücü ve ürkütücüdür. Genel Başkanımızın “Korku İmparatorluğunu Yıkacağız” sözünü unutanların bir takım yollarla kendi Korku İmparatorluklarını kurmaya çalışmak istedikleri açıkça ortadadır. En alt kademeden başlayarak üç dönem Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuş bir arkadaşları olarak Gençlik Kollarında ki tüm dava arkadaşlarıma desteklerinden dolayı teşekkür ediyor onları büyük şairimiz Nazım Hikmet’in şu dizleriyle selamlıyorum:


İnanın, güzel günler göreceğiz çocuklar/Güneşli günler göreceğiz/Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar/Işıklı maviliklere süreceğiz/Çocuklar inanın, inanın çocuklar/Güzel günler göreceğiz güneşli günler…”


Dün yapılan Çankaya İlçe Gençlik Kolları Kongresi’nde Mustafa Ozan Güldoğan ve Cem Türkuz yarışırken seçimin galibi mevcut ilçe başkanı M. Ozan Güldoğan oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM