Anasayfa / Güncel Haberler / BU SESSİZLİK NEREYE KADAR

BU SESSİZLİK NEREYE KADAR

MGC şu anda Mersin gündeminde. Bu çok güzel bir şey.. İyi de gidiyor. Kongre tarihi belirlendi. Ancak bunun yönetim tarafından resmen açıklanması gerekiyor.
Çok adaylı bir seçim söz konusu. Bunun bazı arkadaşları kaygılandırdığını biliyorum. Ben tam aksini düşünüyorum.. Demokratik kurallar ve olgunluk içinde yapılırsa bence hiçbir sakıncası yok..
Biliyorsunuz bu seçimde ilk defa hazirun listesi önceden açıklandı. Bu çok önemli bir gelişme. Bunun için başta Başkan Turgay Demirtaş olmak üzere çalışma arkadaşı Rüştü Aydın’ı kutluyorum..
Daha önceleri seçim sabahı listenin ortaya çıktığını, son gece bazılarının bürolarında liste değiştirildiğini hatırlayınca bu çok önemli bir gelişme gerçekten.
Bunları yazınca bazılarının rahatsız olduğunu da biliyorum.. Ne gerek var diyorlar geçmişi konuşmanın. Ben ise tam tersini düüşünüyorum..
Buraya nereden geldiğimiz, hangi süreçlerden geçtiğimiz çok önemli. Her demokratik kurum geçmiş&gelecek çizgisinde gelişimini sürdürür. Ne insanlar, ne de kurumlar sıfırdan var olamazlar. Elebette insan hayatında da, kurumların hayatında da dönüm noktaları vardır. Her dönüm noktası aynı zamanda hesaplaşma ve yüzleşme noktasıdır. Hesaplaşma ve yüzleşmeyi atlayarak gelişme olmaz. Demokrasi de böyle işler zaten. Üyeler yöneticilerini belli dönem içinde belli görevler için seçer. Dönem sonunda da yönetici kongrede hesap verir. Bu bir sorumluluktur. Hiçbir yönetici görev yaptığı dönemin sorumluluğundan kaçamaz. Her yönetici görev yaptığı dönem içinde yapılanlar kadar yapılamayanlardan da sorumlu tutulur.
Bunlar herkesin bildiği basit gerçekler aslında. Niye yazıyorum biliyor musunuz? Aday olan koca koca adamların bu basit gerçeklere uymadıklarını görüyorum da ondan. Israrla bir dönemi kapatmak istiyorlar. Geceyarısı değiştirilen listelerini, masa üstünde yapılan kimsenin bilmediği kongreleri, kaybolan evrakları, rast gele üye yazmaları ya da üye çıkarılmaları kapatmak istiyorlar.. Bu gün aday olan iki kişi tam on yıldır başkan vekilliği ve başkan yardımcılığı yaptı. Yahu arkadaş birazcık olsun bundan bahsedin konuşmalarınızda. Neyi yapmak istediniz de yapamadınız? Bu güne kadar yapamadıklarınızı bundan sonra nasıl yapacaksınız? Cemiyetin geldiği durumda sizin sorumululuğunuz yok mu? Böyle bir yığın soru var sorulması gereken. Ama çıt yok..
Emin olun ki ben bunları seçim sonucunu etkilemek için yazmıyorum. Be arkadaş sadece saygı istiyorum. Cemiyete saygı, üyelere saygı, gazeteciliğe saygı…
Sahi Bu cemiyet niye mahkemelere düştü? Mahkemelerde hangi gerçekler ortaya çıktı? Neden üyelik bilgileri yenilendi? Neden dernekler masasına yeniden kayıt yapıyoruz? Bi anlatın alllah aşkına…
Ey Başkan adayları bu sessizlik nereye kadar..?

Çok Okunan Haber

Seçer; “Çalışmayan personeli bana bildirin”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersinliler’in üçte ikisinin, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projelerinden ve …

Bir yorum

  1. Sayın Yalçıner Ben bir basın mensubu olarak sizin samimi ve yetkin kisiliginize güveniyor ve MGC Başkanlığını en yapıcı kararlarla yuruteceginize inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir