Anasayfa / Güncel Haberler / Çakıcı’dan Eymür’e tehdit mektubu

Çakıcı’dan Eymür’e tehdit mektubu

Kandıra F Tipi Cezaevinde yatan Alaattin Çakıcı, eski MİT mensubu Mehmet Eymür’ün Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nda verdiği ifadeler üzerine avukatı Mehmet Barış Yaya aracılığıyla açıklama yaptı

Çakıcı’dan Eymür’e tehdit Çakıcı, kendi el yazısıyla yazdığı 10 sayfalık açıklamada, korkak olmadığını ve Eymür’ün oğlunu kurtardığını söyledi. Çakıcı, “Bak Mehmet bey” diye başlayan açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “Benim korkak olup olmadığını sen iyi biliyorsun. Oğlunun hayatını kurtardım. Semih Genç’ten hatırla. ‘İkinci gelişimde MİT ilişkim olmadı’ diyorsun. Hızır Kaptanı yurt dışına iki defa gönderdim. Kim yurt dışında onlara yardım etti? O da senin yaptırdığın her iş gibi fos çıktı. Rahmeti Tarık deli dolu bir adamdı ama Alman gizli servisin adamı olduğunu hem sana hem de Hiram abiye rapor verdim. O rapora rağmen onu korudunuz, ondan kopmadınız. Benim bu raporumu birtek Yazvuz abi ‘doğrusun’ diye tasdikledi. 2,5 yıl evvel 6 yıl MİT’ten uzaklaşmıştım. Seni Çiller’e işe aldıttıranlar Adil ve Üstünkaya işe aldı. Adil’in dışında onları Çiller’e ve Mesut Yılmaz’a sattın. Yılmaz’a yalakalık yaptın, benim kalemimi kırdın (…)”

Bugüne kadar Mehmet Eymür’e hiç düşman olmadığını söyleyen Çakıcı, “Seni oğlunla tehdit ettim ki; burada aileme zarar vermeyesin diye. Çünkü kişilik yapın buna müsait… Bugüne kadar seni hep ürküttüm, hiç düşman olmadım. Eğer sana düşman olursam hiç şansın yok. Ne Türkiye’de ne de dünyanın bir yerinde. Bundan emin ol. Alp senin oğlun. Sana zarar versem ona asla vermem. Bunu o yaşlanmış sulanmış beynine iyi yerleştir.” ifadelerini kullandı.

Çok Okunan Haber

Zenginlere cennet, yoksullara cinnet…

  Lise ve Üniversite yıllarımda yaz boyu babama yardım etmek, ofis işlerinin bir kısmını üstlenmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir