Anasayfa / Güncel Haberler / BÜYÜKŞEHİR VE YENİ DÖNEM…

BÜYÜKŞEHİR VE YENİ DÖNEM…

Büyükşehir Belediyesinin bir hazirandan itibaren göstermiş olduğu performansı görünce; karamsar olmamamız gerektiğini, birçok hizmetin Mersinin çevresini değiştireceğini düşünüyor ve görüyorum artık.

Başkan Seçer’ in ekibiyle bu işi layıkıyla başarabileceğine inanıyorum.

İnanıyorum çünkü; Çamlıyayla’dan Anamur’a kadar bütün ilçeleri bir bütün olarak ele alan, doğu-batı, güney-kuzey ayırımı yapmadan hizmetlerin her köşeye yansıtılmasını, vatandaşların her alanda memnuniyetinin sağlanmasını isteyen bir başkan var artık.

Başkan Vahap Seçer, bu tempoyla, gerçekten Mersin’in çehresini değiştirecek bir hızla işe başladı.

Artık sosyal hizmetler gibi önemli dayanışma hizmetleri rayına oturdu. Yoksula yemek, çaresize halk kart, fırsat eşitliğini sağlamak için yoksul öğrencilere kurs desteği, üniversiteliye sıcak çorba ve çamaşırhane hizmeti, yaşlı bakıma muhtaçlara ev bakım hizmeti…

Bu gibi sosyal hizmetlerin aksamadan yürütüldüğü işlerin başında ise, çalışkan ve değerli Serdal Gökayaz gibi bir daire başkanı var.

İşin ana konusu Büyükşehir Belediyesinin altyapıya verdiği önem ve bir yıl içinde yaptığı çalışmalardır. Tamamlanan, devam eden ve projelendirilmiş hizmetleri başkan her gittiği ilçede anlatıyor, yakından takip ediyor.

Yorulmadan, üşenmeden, sıkılmadan işine bakıyor Başkan Vahap Seçer. Her durumda muhalefet yapmaktan hoşlanan ve boş konuşanlara karşı kendisi de boş durmuyor. Sayıları çok azalsa da birileri sadece konuşuyor. Ama Başkan Seçer, hizmetlerinin açılışını yaparak, tanıtarak, uygulamaları yerinde göstererek konuşuyor.

Çamlıyayla’daki içme su çalışmalarını, Karacailyas’ta kanalizasyon hattını, Kuyuluk’taki kanalizasyon ve arıtma tesislerini, Erdemlideki yol, su, kanalizasyon çalışmalarını yerinde ziyaret ederek ve çalışmaları göstererek konuşuyor. Anamur’da arıtma, kanalizasyon, içme ve sulama, Mut’taki arıtma ve sulama çalışmalarını anlatarak konuşuyor. Bozyazı’da arıtma, Aydıncık’ta içme suyu, arıtma, Silifke’de arıtma, kanalizasyon, spor tesisleri, hal ve sahillerindeki çalışmaları göstererek konuşuyor.

Asfaltlama, kaldırım ve yol hizmetleri her alanda programlanmış ve yürütülüyor. Tece ve Davultepe bölgelerinde kaldırım ve yol çalışmaları vatandaşlar sevindirmiş durumda. Başkana sevgilerini pankartlarıyla gösteriyorlar.

Park Bahçeler dairesi Mersin’in her alanında hummalı bir çalışma içinde. Başkan’ın kent estetiğine çok önem verdiği ve herkesin gördüğü eksikliği kendisine de ulaştırmasını istediği söyleniyor.

Bu yazılanların gerçekliğini görmek isteyenlerin yerel televizyonları izlemeleri yeterli olacaktır. Başkan bu yapılan hizmetleri makamında oturarak anlatmıyor. Bizzat tamamlanan ve yapımı devam eden hizmetleri yerinde ziyaret ederek canlı yayında anlatıyor.

Her gittiği İlçede belediye başkanlarıyla görüşüyor. Ayrı partilerden olmasına rağmen İlçe Belediye Başkanlarının Başkan Vahap Seçer için söyledikleri övücü sözleri, işlerin ne derece iyi gittiğini de gösteriyor.

Sadece sosyal hizmetler değil, şehrin her köşesinde alt ve üst yapı çalışmaları devam ediyor. MESKİ planlı ve projeli işlerini her ilçede ve her alanda sürdürüyor. Genel koordinatör Ertan Liman’ın bu işte büyük gayretleri olduğu belirtiliyor.

Mersin bu tempoyla çok şey kazanacak. Vatandaşlarda kazanacak ve Hizmetlerinden dolayı Başkan Vahap Seçer’ de bu tempoyla devam ederse her zaman saygıyla anılacaktır.

Bu güzide şehrimize kim hizmet ederse, katkı sağlarsa, dayanışma içinde olursa hep baş tacı edilecektir.

Bunun iktidarı-muhalefeti olmaz. Bunun sen- beni de olmaz.

Bu şehrimiz için, vatandaşlarımız için, çocuklarımızın geleceği için yapılacak hizmetler olarak anılacaktır.

Daha o kadar yazılacak çok şey var ki, bu köşe yazısına sığmayacak kadar…

Büyükşehir yeni dönemde hepimizi mutlu edecek bir başlangıç yaptı. Devamıyla çok daha mutlu olmak istiyoruz.

 

Çok Okunan Haber

BÜYÜKŞEHİR GERİ DÖNÜŞÜM FABRİKASI  KURDU

  Başkan Seçer ve Meral Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen …

3 Yorumlar

  1. Belediyenin son günlerdeki çalışmalarını iyi özetlemişsin. Başkan Vahap Seçer iyi bir başkan olacağa benziyor. Mersin kazanacak.

  2. Süleyman Güvener

    Farklı bir şehirde mi yaşıyoruz acaba? Farklı bürokratlardan mı söz ediliyor acaba? Farklı başkandan mı söz ediliyor acaba? Bugüne kadar ki en büyük icraatı ”Türkiye’nin en uzun wi-fi hattı” kurmak olan bir başkan yerine bir başkasından mı söz ediliyor acaba? Büyükşehir güzellemelerinin ardı arkası kesilmiyor, Ufukturu’na sormak isterim, neden? Bir daha soruyorum, neden? Cevapsız kalaack belki ama neden? Ya da why?

  3. Hamdi tarakçı

    Sayın Süleyman Güvener, özellikle yorumlarınızı takip etmeye çalışıyorum. Bazen çok isabetli eleştirileriniz oluyor. Bazende saplantı içinde olduğunuz, ön yargılarla yada dar kalıplarınızın esiri olarak kimseyi beğenmeyen kibirli yazılarınıza şahit oluyorum. Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını izlemek istiyorsan Büyükşehir sayfasına yada Vahap Seçer sayfasına bir göz atın. Yenice’den Anamura kadar bütün ilçelerde içme suyu, arıtma, kanalizasyon ve yol, çevre düzeninin nasıl yapıldığını ve tamamlanan hizmetleri görebilirdin. Görmek istemeyince objektif te olamıyorsun. Nedenini soracağına git Mirza Turgut’un misafiri ol neden yazdığını anlatsın sana. İkna olamazsan o zaman sen de kendine güzellemeler yaparsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir