Anasayfa / Güncel Haberler / BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ…

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ…

İlk kez canlı yayını kesmeden Büyükşehir Meclisini izledim.

Hem de sonuna kadar!

Bu defa, tüm Mersinlilerin istediği ve olması gereken bir Meclis toplantısını izledik.

Demek ki amaç Mersin olunca, tüm araçlar iyi niyetle yola diziliyor.

Başkan Seçer’i kutlamak gerek. Son derece iyi bir yönetimle ve Başkanlık sıfatı ile bütçe görüşmelerinde büyük saygınlık ve güven tazeledi.

Başından sonuna kadar pür dikkat izledim Vahap Başkanı. Yeri geldi sert yaptı, yeri geldi alttan aldı, yeri geldi uzlaşma kültürünün değerini hem yaşattı hem de faydalarını tüm meclise yansıttı.

Çok güzel bir sunum yaptı Başkan Seçer…

2020 Yılında neler yaptığını, 2021 yılında neler yapacağını çok net ve anlaşılır bir sunum ve rakamsal anlatımlarla açıkladı. Tüm meclis üyelerinin de takdirini aldı.

Mahmut Tat, Topkara ve Gültak’ın haklı sayılabilecek eleştirilerine net cevaplar vererek onlarında oylamada olumlu davranmasını sağladı.

Güven, çalışkanlık, itibar ve dürüstlük iyi sonuçları da beraberinde getiriyor. İyi hazırlanmış bir bütçe sunumu ekran başında olan bizleri de tatmin ediciydi.

Tüm olanaksızlıklara rağmen bütçe disiplini sağlayan, hizmetleri aksatmayan bir sürecin elde edilen değerlerini izledik.

Gelinen noktada; hizmetlerini sürdürmeye çalışan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, tüm meclis üyelerinin de takdir ettiği bir Başkan konumunda.

Yalnız şu dikkatimi çekti. Neşet Tarhan Başkan, sunumunu dikkatli izlememiş olacak ki, bütçe görüşmelerinin hemen başında söz alıp kent meydanını gündeme getirmesi hoş olmadı. Zaten Başkan Seçer hemen cevabını verdi. Konuyu kendisine de aktardığını ve 2022 yatırım programında olduğunu bildirdi.

Gültak ise, Çamlıbel ve genelde Akdeniz için daha çok hizmet almak istediklerini belirtmesinin yanında, “Çarşı esnafının selamını” getirdim demesi gülüşmelere neden oldu. Akdeniz Belediye Başkanı Gültak’ın özellikle Kırmızı Lacivert olarak bilinen ve belediyenin de şu anda tehlikeli bir şekilde kullandığı binaların yıkılmasına karşı çıkması, oranın meydan olmasına karşıyım demesi çok ayıplandı.

Başkan Seçer’ in “ O binalar deprem riski taşıdığı için yıkmamız lazım ve orada yapısal dokuları da düşünerek kent meydanı yapılmasını istiyorum” demesine karşılık, Gültak’ın  “Ben oranın kent meydanı olmasına karşıyım” demesi şaşkınlık yarattı. Orada mağdur olabilecek esnafların sorunlarını Başkan Seçer’ de biliyor. “Esnafımızın mağdur olmaması için kendilerine öncelik tanıyacağız, gerekirse başka yere taşıyabiliriz” demesi de bu nedenleydi.

Neyse, iyi bir Meclis oturumu oldu. Topkara bile çok mutluydu. İtirazlarını makul çerçevede dile getirdi ve her zamankinin aksine daha sağduyulu davranarak Mersin önceliğini dikkate aldı.

Mersin hizmet bekliyor.

Mersin demokrasi kültürü içinde herkesin birlik ve beraberlik içinde hizmete odaklanmasını istiyor. Böyle olumlu havada ve yapıcı eleştirilerin tartışıldığı oturumlarda Mersin’in öncelikleri ön plana çıkar.

Bundan da tüm Mersinde yaşayanlar mutlu olur.

2021 Yılının bütçesinin hayırlı olmasını diliyoruz. Umarım bundan sonra bu oturumdaki düzeyli ve iyi niyet devam eder.

Bu uyumlu, umut veren ve iyi kurgulanmış yatırım programlarıyla, Mersin ve Mersinde yaşayan tüm vatandaşların iyi hizmet almalarını diliyoruz.

 

Çok Okunan Haber

KİM BU MİLLETVEKİLİ!

  Mersin’in kaderi midir bilinmez ama, bir talihsizlik yaşadığı alenen ortada… Mersin milletvekili olarak parlamentoya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir