Anasayfa / Güncel Haberler / Vahap SEÇER :“Bu memleket sizin babanızın malı mı?”

Vahap SEÇER :“Bu memleket sizin babanızın malı mı?”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’den arazi tepkisi: Bu memleket sizin babanızın malı mı?

“Yasaların arkasını dolanarak da bazı işler çevrilmeye çalışıldığının farkındayız”

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın, kentin en değerli konumunda bulunan PTT tesislerinin arazisini konut ve ticaret yapılaşmasına açma girişimine sert tepki gösteren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Bu memleket sizin babanızın malı mı?” dedi. 

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2022 yılı Haziran ayı 1. Birleşim Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi.

Meclis Toplantısı’nda idareden gelen 18, komisyonlara havale edilen 1 ve gündem dışı 1 olmak üzere toplam 20 madde görüşüldü. Meclis’te konuşulan konular arasında Silifke’de çalışmaların sürdüğü Seka Limanı, Gazi Mustafa Kemal (GMK) Bulvarı üzerinde bulunan ve afet riskli yapı ilan edilen PTT tesisleri gibi konular konuşuldu.

“Bazı işler çevrilmeye çalışıldığının farkındayız”

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı 1. birleşimine taşınan Taşucu’ndaki Seka Limanı’nda süren çalışmaların yasalara uygun yapılması gerektiğine vurgu yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Yasaların arkasını dolanarak da bazı işler çevrilmeye çalışıldığının farkındayız. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında olan gelişmelere asla seyirci kalamayız. Mevzuat dışına çıkıldığı noktada gerekli müdahaleyi yaparız” dedi.

Seçer, Ankara’ya “Bu memleket sizin babanızın malı mı?” diye seslendi. Mersin şehir merkezinin en değerli noktalarından birinde bulunan PTT tesislerinin yıkılacağı, yıkımın ardından kazanılacak 14 bin 589 metrekarelik alanda zemin + 10 kata kadar konut ve ticari alan yapılaşmasına olanak tanınacağı yönündeki bakanlık girişimi meclis toplantısına da damga vurdu. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının Mersin’deki belediyeleri devre dışı bırakarak yapmak istediği bu değişiklik girişimi Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında tartışmalara yol açtı.

Yazar ufukturu

Çok Okunan Haber

PİSAGOR MATEMATİKEVİ

  https://instagram.com/pisagor_matematikevi_33?igshid=YmMyMTA2M2Y= ☎️📞☎️📞  +90 537 015 39 82  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.