Anasayfa / Güncel Haberler / BAŞKAN SEÇER, KANAL 33 VE KENT RADYO YAYININDA!

BAŞKAN SEÇER, KANAL 33 VE KENT RADYO YAYININDA!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,Bugün Kanal 33’te Ahmet Özdemir ile Gündem Programı’nın canlı yayın konuğu olacak.

Kanal 33 ve Kent Radyo ortak yayınında gündeme dair soruları yanıtlayacak olan Başkan Seçer, saat 17.00’da ekranda olacak.

Çok Okunan Haber

DÜNYA SOLUNUN BÖLÜNMESİ BAŞLADI

Mirza Turgut yazdı Marks, sadece kapitalist toplumun değil; aynı zamanda tarihin kabul ettiği tüm toplumsal …

Bir yorum

  1. Süleyman Güvener

    Moderatörden ayrı keşke programa başka konukları da çağırsaydınız. Özellikle muhalif görüşte olanları ve belediye yönetimi ile yapılan hizmetleri beğenmeyenleri. Program umarız Ahmet Hakan’ın Erdoğan’a soru sorma şekline veya Habertürk’teki Veyis Ateş’in ”çok merak ediyorum yumurta kırabiliyor musunuz” lu programlarına benzemez. Gerçi aynı Veyis Ateş üstat, büyük iletişim uzmanı diye Büyükşehir tarafından ağırlandı, panel yapıldı. Programda canlı telefon bağlantısıyla soru alınacak mı acaba? Yoksa dar alanda kısa paslaşmalar mı olacak? Sormuştum, yine sorayım, belki programda Sayın Özdemir’de sorar, Büyükşehirde kaç tane eski emniyetçi var? Görevleri nelerdir? Eski emniyetçi olmak her şeyi bilmek, her şeyi yönetebilmek becerisine sahip olmak demek midir? Emniyetçinin yetişme şekli ve içeriğiyle bürokratın, belediyecinin yetişme şekli ve içeriği aynı olabilir mi? Polise, bekçiye emir vermekle belediye yöneticiliği, bürokratlığı aynı şey midir? Son yaşanan talihsiz yangın olayında öğrenim, uzmanlık ve liyakat eksikliğinin payı var mıdır? Eski emniyetçi olmakla itfaiye yöneticiliği arasında bizlerin bilemediği, anlamadığı nasıl bir bağ vardır? Bazı Büyükşehir Belediyesinde İtfaiyenin başında konusunda uzman Doç. Prof. varken Mersin’de durum neden böyledir? Neden bu işler bu kadar hafife alınmıştır? Yangın olayında hata, kusur varsa suç sadece itfaiye grup amirinin midir? Daire Başkanı, Genel Sekreter Yardımcısı, Genel Sekreter bundan ayrı mıdır? Belediye üst yönetim kadrolarında neden ”gerçek” sol, sosyalist, devrimci insanlar yok? Kocamaz artığı, iyice siyasileşmiş eski kadro neden tasfiye edilmiyor? Bu kadrolara bir diyet borcu mu var? Seçer’in büyük umut ve vaatlerle belediyeye taşıdığı az sayıda insan neden birkaç ay içinde yanından kaçarcasına uzaklaştı? Herkesin dilindeki şişkin ego, kibir, hakarete varan tavır ve davranışlar olduğunun gerçekliği nedir? 1 yıl geçti. Bilboardlara şahane slogan bulmak, Türkiyenin en uzun wi-fi hattını kurmak, üniversite kapısında çorba dağıtmak, konser düzenlemek, adını duymadığımız ülkelerin konsoloslarını ağırlamak dışında ”elle tutulur” ne yapılmıştır? Alt yapı, gelecek 25-30 yıl dönemi için planlanan, projelendirilen, bütçe araştırması yapılan, başlama zamanı belirlenmiş, onaylanmış ”tek” bir şey var mıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir