Anasayfa / Güncel Haberler / BAKAN KOCA: ÖLÜ SAYIMIZ 4, VAKA SAYIMIZ 359 OLDU

BAKAN KOCA: ÖLÜ SAYIMIZ 4, VAKA SAYIMIZ 359 OLDU

Corona virüsü dünyayı adeta esir aldı. Ölü sayısının dünyada 10 bini aşmasının ardından Türkiye’de vaka ve can kayıpları vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Türkiye’de corona virüsü yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı 4’e yükseldi. Son ölen vatandaşımızın 85 yaşında bir hanımefendi olduğunu açıklayan Bakan Koca Türkiye’de vaka sayısına ilişkin yeni açıklama yaptı.

Türkiye’de vaka sayısında artış yaşanmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 4’e yükseldiği hayatını kaybeden son bireyin 85 yaşında bir hanımefendi olduğunu duyurdu. Sağlık Bakanı Koca tarafından Twitter üzerinden yayımlanan mesajda son 24 saatte yapılan 1.981 testin 168’i pozitif çıktı. 191 olan vaka sayımız 359’a ulaştı. açıklamasında bulundu

TÜRKİYE’DE VAKA SAYISI KAÇ OLDU?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüse (Kovid-19) ilişkin, “Hastalarımızdan 85 yaşındaki bir hanımefendiyi kaybettik. Daha önce vefat eden bir hasta Kovid-19 olarak değerlendirildi. Toplam kaybımız maalesef 4 oldu.” bilgisini paylaştı.

Koca, Twitter hesabından Kovid-19’a ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Son 24 saatte yapılan 1981 testten 168’i pozitif çıktı. 191 olan hasta sayımız 359’a ulaştı. Hastalarımızdan 85 yaşındaki bir hanımefendiyi kaybettik. Daha önce vefat eden bir hasta Kovid-19 olarak değerlendirildi. Toplam kaybımız maalesef 4 oldu. Acımız arttı ama başaracağız.”

Çok Okunan Haber

DAYANIŞMA KAMPANYASINA İLK DESTEK GÜLTAK’TAN

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyasına destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir