Askeri Casusluk Soruşturmasında Askeri Birliklerde Arama

Askeri Casusluk Soruşturmasında Askeri Birliklerde Arama

Geçen Mayıs ayında İzmir’de başlatılan ‘askeri casusluk soruşturması’ kapsamında Ankara’da 20 adreste arama yapılıyor. Arama yapılan yerler arasında askeri birlikler de var. Soruşturma kapsamında bazı muvazzaf askerler için de gözaltı kararı bulunduğu öğrenildi.

İZMİR Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü ‘askeri belgelerin ele geçirilmesi’ soruşturması kapsamında yeni bir gözaltı dalgası başladı.
Aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir’in de bulunduğu 16 ilde arama kararı çıkarıldı. Aralarında askeri birliklerin de bulunduğu arama noktalarında özel yetkili cumhuriyet savcılarının askeri yetkililerle aramalara başladığı öğrenildi. Aynı soruşturma kapsamında 7’si İzmir’de 51 kişi hakkında da gözaltı kararı bulunduğu belirtildi. Gözaltı kararı bulunanlar arasında muvazzaf askerlerin de olduğu kaydedildi.
Bir eskort kızın gözaltına alınmasıyla başlayan ve şantaj yoluyla askeri bilgileri ele geçirildiği belirtilen çeteye yönelik operasyonda şu ana kadar 13’ü muvazzaf asker 45 kişi tutuklanmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM