ALTIN KELEBEKLER SAHİPLERİNE UÇTU

ALTIN KELEBEKLER SAHİPLERİNE UÇTU

Altın Kelebek’ler sahiplerine uçtu
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri 39’uncu kez sahiplerini buldu.


Hürriyet Gazetesi’nin geleneksel olarak düzenlediği bu yıl 39’uncusu yapılan, müzik ve televizyon dünyasının en iyilerinin belirlendiği Altın Kelebek Ödülleri sahiplerine verildi.


Ödüller 26 ayrı katagoride verilirken, En İyi Haber Spikeri Mehmet Ali Birand, En İyi Erkek Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, En İyi Kadın Oyuncu Meryem Uzeli seçildi. Hürriyet okurlarının internet ve posta yoluyla gönderdikleri oylarla belirlenen ödüller, Haliç Kongre Merkezi’nde, saat 20.00’da başlayan görkemli törende sahiplerine verildi. Sunuculuğunu “Yalan Dünya” dizisinin oyuncuları Sarp Apak, Öner Erkan ve İrem Sak’ın yaptığı geceye Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın eşi Sema Doğan, Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Doğan Tv Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Doğan TV Holding CEO’su İrfan Şahin, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Hüriyet gazetesi Yazarı Doğan Hızlan, Kanal D haber spikeri İrfan Değirmenci, İbrahim Tatlıses, senarist Gülse Birsel, Ajda Pekkan, Meryem Uzerli, Kıvanç Tatlıtuğ, Sertap Erener iş ve sanat dünyasında çok sayıda ünlü isim katıldı. Davetliler kongre merkezinin önüne serilen kırmızı halıda yürüyerek törenin yapıldığı salona girdi.
ALTIN KELEBEKLER VADİSİNE HOŞGELDİNİZ
Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı şunları söyledi: “Değerli konuklar, eğlence dünyasının kahramanları, kelebekler dünyanın en zarif, en güzel canlılarıdır. Ama maalesef ömürleri çok kısa, sadece 24 saat, kısacık. Ancak bir tesellim var, etkileri çok büyük. Amazon Ormanları’nda, bir ufak kelebek, bir ufak kanat çırpışı, kocaman oluyor ve Amerika’da kasırga oluşuyor. Aynen dünyanın bir ucunda, Michael Jackson’un bir ufak dansı bütün okyanusları aşıyor. Altın Kelebek böyle bir şey ve ben, o sürüngen olmaya meydan okuyan Altın Kelebekler’in vadisine hoş geldiniz diyorum.”
GECEYE KATILANLARDAN GÖRÜŞLER
Gecede Yılın En iyi Erkek Oyuncusu seçilen Kıvanç Tatlıtuğ girişte, “Ödül beklentiniz var mı” sorusuna, “Ben organizasyona geldim, inşallah iyi geçer” dedi. İrfan Değirmenci: “Çok güzel bir akşam, bu sene ikinci kez geliyoruz Altın Kelebek’e. Bu sene de alkışlamaya geliyoruz. Belki olur da seçilirsek, ilk kez sabah haberlerini sunun bir isim ilk kez böyle bir ödül alacak. Olmazsa da hayırlısı olsun. Uzun yıllar bu işin içindeyiz daha hayırlısı. Burada olmak çok keyifli”
Sertap Erener, “Çok önemli bir ödül töreni. Üretilen şeylerin ödüllendirilmesi açısından bir motivasyon kaynağı. Bu açıdan çok önemli.”
Doğan Hızlan: “Başlangıcından beri bunları izliyorum. Belki sanatçıların desteklenmesi ödüllendirilmesi açısından hoş bir gelenek oluşturdu. Uzun seneler devam etmesini diliyorum.”, Gani Müjde: “Alkışlamaya geldik. Sanatçılar için motivasyonu var. İzlemeye geliyoruz.” Murat Boz: “Burada bir adaylık durumu yok sanırım. Oy gönderilerek seçiliyor. Kim alacak bilmiyoruz. İnşallah alırız.”
Kenan Işık: “Muhteşem bir şey. Her sene yenileri çıkıyor ama hiçbir zaman Altın Kelebek düzeyinden olmuyor. Bu bir gelenek, bu gelenek de iyi bir şey bana sorarsanız. Ve bir klasik haline geldi ayrıca. Ben de her yere gitmem ama Altın Kelebek olunca kaçırmak gelirim o törene. Çünkü buna da ihtiyacımız var.” Erol Günaydın, “Nasıl bir gece bekliyorsunuz” sorusuna, “İşte böyle bir gece, tam umduğum gibi” dedi.
TARKAN’IN ÖDÜLÜ AJDA PEKKAN’A
Gecede En İyi Erkek Sunucu dalında ödül alan Acun Ilıcalı, Surviver yarışması nedeniyle Dominik Cumhuriyeti’nde bulunduğu için törene gönderdiği bir görüntü ile katıldı. Ilıcalı ödüle layık görüldüğü için teşekkür etti. Yılın Şarkısı dalında ise Tarkan ‘Yakar Geçerim’ şarkısı ile ödüle layık görüldü. Tarkan törene katılamadığı için ödülünü Ajda Pekkan aldı. Pekkan, Tarkan’ın ödülünü Sema Doğan’dan aldı.
GECEYE YALAN DÜNYA DAMGASINI VURDU

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM