Anasayfa / Güncel Haberler / ALEN, CLAN VE ÇOV-ÇOV GÖSTERİLERİYLE ÇOCUKLARI BÜYÜLEDİ

ALEN, CLAN VE ÇOV-ÇOV GÖSTERİLERİYLE ÇOCUKLARI BÜYÜLEDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın, Çocuk ve Aile Dairesi Başkanlığı, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’ne özel düzenlediği kutlamada, kız çocuklarını birbirinden eğlenceli ve öğretici aktivitelerde buluşturdu.

Bir arada uzun süre dans eden kız çocukları,  Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi’nin arama-kurtarma köpeklerinin şovuyla da büyüleyici anlar yaşadı. Günün anlam ve önemini yansıtan etkinlikten çocuklar ve anneleri mutlu bir şekilde ayrıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın, Çocuk ve Aile Dairesi Başkanlığı, çocuklar için ilklere imza atmaya devam ediyor. Türkiye, Kanada ve Peru tarafından yapılan girişimler sonucunda kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve onların insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla kutlanan 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde, kız çocuklarına özel düzenlediği etkinlikle onları bir araya getiren Kadın, Çocuk ve Aile Dairesi Başkanlığı, günün anlam ve önemi yansıtan bir buluşmaya imza attı. Büyükşehir, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’ne özel yaptığı kutlamayla kız çocuklarını Tarsus Gençlik Kampı’nda eğitici ve öğretici aktivitelerle bir araya getirdi.

Alandaki survivor parkurunu aşan kız çocukları, yüz boyama, kano ve dans gibi birçok aktiviteye katılırken, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi arama-kurtarma köpekleri Alen, Clan ve Çov-Çov’un gösterileriyle de büyüleyici anlar yaşadı.

“Hem eğitici hem de öğretici bir organizasyon olmuş”

Etkinliğin kız çocuklarının gelişiminde ve özgüvenlerinin artmasında önemli bir etki yarattığını dile getiren anne Ayşe Çelik, etkinliği düzenlediği için Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkürlerini ileterek, “Bizim buraya üçüncü gelişimiz. Ben sınıf annesiyim. Çok memnunum. Tarsus’un, çocukların eğlenip, enerjilerini atabileceği böyle bir ortama ihtiyacı vardı, o yüzden çok güzel. Vahap Bey’e çok teşekkür ederiz. Çok güzel bir yer yapmışlar. Bu zamana kadar burada böyle bir şey olmamıştı. Bugün de Dünya Kız Çocukları Günü. Kız çocukları için çok güzel hazırlanılmış. Hem eğitici hem öğretici bir organizasyon olmuş. Kız çocuklarının gelişimleri ve özgüvenlerinin artması için çok güzel bir gün oldu bugün” diye konuştu.

“Burada olmak çok güzel bir duydu”

Dans ederek enerjilerini atan çocuklar, doyasıya eğlendi. Dans gösterisiyle psikomotor becerileri gelişen çocukların ekip çalışması, hedefe dikkat toplama, el-ayak uyumu gibi yönleri de güç kazandı. Kız çocukları birbirinden eğlenceli ve eğitici aktivitelere katıldıktan sonra bir arada kurulan sofrada yemekler yedi. Defne Çetin, böyle bir etkinliğe katılmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, “Hiç gelmemiştim, ilk defa geldim. Burada olmak çok güzel bir duygu. Burada köpeklerle oynuyoruz, köpek eğitimi izliyoruz. Survivor parkurlarına giriyoruz, dans ediyoruz. Burada olmaktan çok zevk aldım” dedi.

Büşre Özkan ise etkinlikte yaptıklarından bahsederek, “Dans ettik, köpek eğitimini izledik, survivor parkurlarını geçtik. Köpekler yaralı birini oynayan kişiyi buldu ve havladı. Çok güzeldi. Bütün kız çocuklarının günü kutlu olsun” diye konuştu.

Çok Okunan Haber

Büyükşehir’den merkezden kırsala spora destek

Mersin Büyükşehir Belediyesi, merkezden kırsala her alanda spora desteğini sürdürüyor. Büyükşehir ekipleri bu kez Erdemli’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir