Anasayfa / Güncel Haberler / AKTAY; “ASIL SALDIRDIKLARI BU ÜLKENİN KARDEŞLİĞİ VE DEMOKRASİ”

AKTAY; “ASIL SALDIRDIKLARI BU ÜLKENİN KARDEŞLİĞİ VE DEMOKRASİ”

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Adil Aktay Ankara Garı patlamasının 4. yılında basın toplantısı düzenleyerek anma mesajını iletti.

Aktay, 103 insanımızın hayatını kaybetmenin acısının hala taze olduğunu ifade ederken “Barış” vurgusu yaptı. Göz göre göre gelen katliamın ardından iktidarın siyasi ve hukuki hiç bir sorumluluk almamasını eleştirirken, bir daha bu acıların yaşanmamasını diledi.

İşte o açıklama;

“Bugün, büyük bir acının dördüncü yılında, emek, barış ve demokrasi talep ettikleri için katledilen güzel insanları anmak üzere bir aradayız.

Emekten, barıştan, demokrasiden korkanların kullandığı maşalar, 103 insanımızı hayattan kopardı.

Asıl saldırdıkları bu ülkenin kardeşliği ve demokrasimizdi.

9 yaşındaki Veysel’imizin, Mersin Üniversitesi öğrencisi Şebnem’in, Malatyalı gençlerimizin ve daha nice güzel insanımızın gülüşlerini çaldılar.

İktidar ve devlet, göz göre gelen katliama ilişkin ne siyasi ne de hukuki hiçbir sorumluluk kabul etmedi. Bu yetmezmiş gibi, tazminat talep eden ailelere kamunun avukatlık masrafları ödettirilmek istendi. Vicdanı olan herkesin yürekleri sızladı.

Aynı acıların yaşanmaması, barış ve demokrasinin hakim olduğu bir Türkiye ve dünya için el ele, gönül gönüle vermeliyiz.

Suriye’yi bataklığa çevirenlere, Türkiye’yi bu bataklığa bile isteye sürükleyenlere karşı hep birlikte emeğin, barışın ve demokrasinin yanında durmalıyız.

Katliamın dördüncü yılında, Gar önünde yaşamını kaybeden tüm barış güvercinlerini sevgi ve saygıyla anıyorum.”

Çok Okunan Haber

“Saatini-küpeni takmayı unutmuyorsan, maskeni de unutma”

Mezitli’de yaşayan tüm vatandaşların maske ihtiyacını karşılayarak Türkiye çapında önemli bir görevi yerine getiren Mezitli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir