ADD’de Atatürkçülük Kavgası

ADD’de Atatürkçülük Kavgası

Atatürkçü Düşünce Derneği’nde (ADD) yaklaşan genel kurul öncesi sular durulmuyor. Ilımlı Atatürkçüler ile ultra Atatürkçüler arasında koltuk kavgası başladı. Mevcut Genel Başkan Tansel Çölaşan’ı Atatürk karşıtı olarak gören muhalifler, Çölaşan’ın genel kurulda çekilmesini istiyor. CHP’nin arka bahçesi olarak da bilinen ve koltuğunu korumak için muhalifleri bastırmakla suçlanan Tansel Çölaşan, ‘Cumhuriyet mitinglerinin finansal kaynaklarını açıkladığı’ için ağır eleştirilerin hedefi olmuştu. Dernek içerisinde Çölaşan’ın ekibi, ‘Ilımlı Atatürkçüler’ olarak biliniyor.

İCAZETLİ ATATÜRKÇÜ
Kurultaya sayılı günler kala di-siplin sürecini hızlandıran Çölaşan, ‘Ultra Atatürkçüler’ olarak bilinen muhalifleri tasfiye etmeye hazırlanıyor. Yönetimi eleştiren muhalifler, iddiaya göre ADD Disiplin Yönetmeliği’nin 6/D- 4’e göre ‘Eleştiri dışı söz ve yazılarla ka-ralamak ve kötülemek’ suçlamasıyla disipline sevk ediliyor.
Disipline sevk edilen isimlerden birisi de e sert eleştirileriyle dikkatleri çeken ADD Isparta Şube Başkanı Mahmut Özyürek. Çölaşan’ı ‘icazetli Atatürkçü’ olmakla suçlayan Özyürek, ADD genel başkanının daha Kemalist ve Atatürkçü olması gerektiğini savundu. Özyürek, ‘Atatürkçü düşünce anlayışını özümsemiş, yaşama geçirebilecek bir kadro olması lazım. Mevcut yönetim, maalesef Atatürkçülüğü hayata geçiremedi. Dernek, ilkeler üzerine kuruludur. İlkelerinden sapan bir yönetimi desteklememiz düşünülemez’ şeklinde konuştu.
Muhalifler çalışıyor
Çölaşan ve ekibini ‘Atatürkçü olmamakla’ suçlayan ‘Ultra Atatürkçüler’in ADD’yi ele geçirmek için çalışmalarını sürdürürken, yeni bir aday çıkarmayı planladıkları öğrenildi. Ultra Atatürkçülerin, Çölaşan’ın karşısına eski ADD Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Işıklı’yı aday göstermek istedikleri belirtiliyor.
Yenişafak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM