Anasayfa / Emlak Haberleri / İşte teknoloji.

İşte teknoloji.

Vinç üzerinde müşterisine daire seçtirecek!
Zeytinburnu’nda inşa edilen ”OnaltıDokuz İstanbul” projesinde isteyen müşterilere vinç yardımıyla 100 metre yüksekliğe çıkarılarak manzarasına göre daire seçme olanağı sunuluyor.
Astay Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Toprak, Gayrimenkul Genel Müdürü Atilla Öztürk’le birlikte, OnaltıDokuz İstanbul projesi inşaatının önünde kurulan ve vinçle yaklaşık 100 metre yüksekliğe çıkarılan ”Gökyüzünde Yemek” platformunda düzenlediği toplantıda, isteyen müşterilerinin bir ay süreyle bu hizmetten faydalanabileceğini ve yukarıya çıkarak hangi daireyi almak istediklerine manzaraya bakarak karar verebileceklerini anlattı.


Toprak, projede 36, 32 ve 27 katlı üç bloktan, 1 1, 2 1, 3 1, 4 1, 3 2 ve 6,5 2 olmak üzere altı tip rezidans ya da apart daire seçenekleriyle toplam 496 dairenin bulunduğunu söyledi.


Projede dairelerin metrekare fiyatlarının 7 bin ile 13 bin TL arasında değiştiğini dile getiren Toprak, projenin 2012 Mart ayında tamamlanmasını planladıklarını ifade etti.


Bir soru üzerine halka açılma düşüncelerinin olduğunu belirten Toprak, ”Sanırım önümüzdeki senenin başlarında bir GYO olarak halka açılmayı düşünüyoruz” dedi.


-”GAYRİMENKUL FİYATLARINDA YIL SONUNA KADAR YÜZDE 10-15 ARTIŞ OLABİLİR”-


Emtia fiyatlarındaki artışın sektöre yansımalarına ilişkin bir soru üzerine de Toprak, arzın çok iyi olması ve talebe yetişmesi nedeniyle sektörde çok fazla fiyat artışı olacağı kanaatini taşımadığını bildirdi. Mesut Toprak, sektörle ilgili emtia fiyatlarında yüzde 10 civarında bir artış bulunduğunu, gayrimenkul sektöründe de yıl sonuna kadar fiyatlarda projeyle bağlı olarak değişmek üzere yüzde 10-15 artışın olabileceğini ifade etti.{2}

Çok Okunan Haber

“BURALARI İMARA AÇMAYACAĞIZ”

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın, Mezitli’de Hazine arazisi üzerindeki ormanda ağaç katliamı yapılmasıyla ilgili sözleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir