2011 MUTFAK VE BANYOLARI

2011 MUTFAK VE BANYOLARI

2011’in seramik banyo ve mutfak markaları, Unicera’da yerli ve uluslararası tasarımcıların ellerinden çıkan yeni koleksiyonlarıyla görücüye çıktı. Bu yıl 3 boyutlu ve nanoteknolojik ürünler öne çıkıyor.

Seramik banyo mutfak tasarımları sınır tanımıyor. İçinde Türk tasarımcılarında yer aldığı dünyaca ünlü tasarımcılar, birbirinden fonksiyonel ve estetik banyo ve mutfak tasarımına imza atıyor. İşte tüm bu ürün ve tasarımlar Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda (UNICERA) sektör profesyonellerinin ve tüketicinin beğenisine sunuluyor. Bu yıl seramik ürünlerinde 3 boyutlu tasarımlar ve nanoteknolojik ürünler ön plana çıkıyor. Mutfak ve banyoların da artık birer yaşam alanına dönüşmesiyle birlikte tasarımlarda da fonksiyonellik ön sıralarda yer alıyor. Özellikle seramik ürünlerde dokunma hissi uyandıran, yüksek teknolojiyle üretilmiş, dijital baskılı ürünler 2011’e damgasını vuracağa benziyor. Mutfak ve banyo mekanlarında sınır tanımaksızın yeni tasarımlarla tanışmak isteyenler dün başlayan Unicera fuarını 6 Mart’a kadar ziyaret edebilirler.

Unicera’da kendi holünü oluşturan Sinpaş Grubu şirketlerinden Seranit, sanat ve teknolojinin buluştuğu “arttech” konsepti ile hazırlanan “Future Gala” holünde çeşitli etkinlikler düzenliyor.


Seramik üretimine başlamaya hazırlanan Seranit, Unicera Fuarı’nda yeni seramik markasını ve Bahar Korçan tarafından tasarlanan iki yeni serisini tanıtıyor.


Seranit, 2011 yılı için dijital bir üretim tekniği kullanarak NeoSera adı altında beş yeni ürün hazırladı. Dijital baskı tekniği ile tasarlanan Troya, Nares, Storm, Luna ve Terra gerçek doğal taş etkisinin, üç boyutlu görünümünü sunuyor. Troya; sarmal desenli ve gri renkte, Nares; doğal taş görünümü veriyor, Storm; içinde kahverengi ton ve desenlerin yer aldığı bir tasarım, Luna; ay yüzeyini yansıtıyor, Terra ise mozaik görünümü ile dikkat çekiyor.


Ürün gamında onlarca farklı mutfak ve banyo modelini barındıran Vanucci, yeni tasarım 7 mutfak ve 12 banyo modelini sergiliyor. Vanucci, fuarda sergilediği mutfaklarında Aşçılar Milli Takımı Kaptanı ünlü şef Ümit Yüksel’i de konuk ediyor. Mutfak sanatının önde gelen şeflerinden Ümit Yüksel Vanucci mutfaklarında fuar süresince altın madalyalı yemekler ve tatlılar yapıyor.


Vanucci’nin Unicera Fuarı’nda sergilediği yenilenen mutfak ve banyo modelleri, doğal ahşap ve lake kombinasyonlarından oluşuyor. Yalın formların ön planda olduğu Vanucci mutfaklarda desenli lake kapaklar kullanıldı. Fonksiyonelliğe önem veren Vanucci, her eve uygulanabilen modüler yapıdaki mutfaklarında, yine fonksiyonelliği ve tasarımı birleştirirken kulpsuz kapaklara da yer vermiş. Son zamanlarda yükselişte olan klasiğe dönüş eğilimiyle birlikte Vanucci standında modern mutfakların yanı sıra geçmişten gelen çizgilerin modernize edildiği klasik bir tasarım da yer alıyor. Fuarda sergilenen banyo modellerinde ise doğaya dönüş konseptiyle ön plana çıkan modellerle birlikte modern ve şehirli yeni tasarımlar sergileniyor.
Duravit, banyoda “İşte sihir” sloganıyla lanse ettiği yeni banyo serilerinin ve projelerinin Türkiye’deki ilk tanıtımını 6 Mart’ta sona erecek Unicera’da gerçekleştiriyor. Duravit, 17 farklı yeni ürün serisini ve 70’in üzerinde ürün alt grubunu ziyaretçilerle buluşturdu.


Türkiye’de İstanbul Tuzla’da fabrikası bulunan Duravit, yeni ürün gruplarında Viyanalı tasarım grubu EOOS, Fransız tasarım dehası Philippe Starck, Alman-Rus mimar tasarımcı Sergei Tchoban ve İtalyan tasarımcı Matteo Thun gibi dünyaca ünlü tasarımcılarla işbirliği yaptı.


Duravit’in yeni ürün grupları arasında; kanodan esinlenilerek tasarlanan, hiçbir noktasına temas etmeden yüzer gibi gevşeme imkanı sunan küvet Nahho, tezgah üstü lavabo yerine lavabo üstü tezgah olarak tanımlanan Onto, katlanan duş kabin sistemi OpenSpace, yan yana çift kişinin kullanabileceği küvet Paiova, elektronik klozet kapağı SensoWash, az maliyetle bol tasarım temalı banyo serisi New Darling, banyoda zenginli

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM