YATIRIM İÇİN ATAKTALAR!

YATIRIM İÇİN ATAKTALAR!

4 şirket Türkiye’de yatırım arayışında!
Biri Hindistanlı, üçü Avrupalı 4 şirket yatırım için piyasa araştırması yapıyor
Kurumsal uygulama yazılımları sağlayıcısı SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker, yılbaşından bu yana 4 tane uluslararası şirketin kendilerine gelerek Türkiye’de yatım için piyasa hakkında bilgi aldıklarını dile getirdi. Bunlardan birinin Hindistanlı üçünün de Avrupalı olduğunu dile getiren Yeker şunları aktardı:
“Türkiye yükselen bir Pazar, özellikle Ortadoğu’da yaşananlardan sonra önemi daha da arttı. Avrupa’da çift haneli büyüyen tek şirket SAP Türkiye. Bu potansiyeli gösteriyor. 2010 yılında özellikle bancacılık ve sigorta alanında hızlı büyüdük. Yüzde 560’lık bir büyüme yakaladık. Ciromuzda banka sigortanının payanı yüzde 22’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Kamuya da ağırlık vereceğiz.2014 yılında kamunun ciromuz içindeki payının yüzde 20’ye çıkmasını hedefliyoruz. Ayrıca enerji bizim en önemli odaklarımızdan biri. Enerji sektöründe SAP’ın dünyadaki Pazar payı yüzde 90. Dağıtım ihaleleriri oldukça bu sektörde de hızlıca buluşacağız.Biz Türkiye’de pastayı büyütmek istiyoruz. “


ÇALIŞAN SAYISI ARTACAK
SAP Hızlı Büyüyen Pazarlar Direktörü Safa Haktanır ise şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye’de şu anda bizim sektörümüzde yaklaşık 1500 kişi çalışıyor. 2015’te bu rakamın 5 bine çıkmasını bekliyoruz. SAP olarak da 350 kişiye ulaşırız. Kurumlar büyüdükçe kesinlikle bize ihtiyaç duyacaklar. Şöyle bir örnek verebilirim. Bugünlerde Mey İçki’nin 2 milyarlık satışı konuşuluyor. Nasıl bu rakama çıktı diye. Şunu söyleyeyim, Mey İçki özelleştirildiğinin ertesi günü geldi SAP uygulaması satın aldı. Bir şirketin değerinin artmasının basit bir örneği bu.”


BÜYÜME SÜRECEK
2010 yılında Türkiye’de 46 milyon euro gelir elde eden SAP, sahip olduğu yüzde 50’ye yakın pazar hakimiyetini daha da büyütecek.  SAP Türkiye 2010 Yılında yüzde 30 Büyüdü, SAP Tarihinin En Yüksek Yazılım Gelirlerine 2010’da İmza Attı. SAP dünyada, hızlı büyüyen pazarların sağladığı ivme ile tarihindeki en yüksek yazılım gelirlerine, 2010’un 4’üncü çeyreğinde sahip olmuştu. Satışlarında yüzde 30’luk artış yakalayan Türkiye, işte bu hızlı büyüyen pazarların başında geliyor. SAP Türkiye 2011’de çalışan sayısını yüzde 90 oranında artırarak 125’e çıkarttı.


SAP’nin dünya çapında kurumsal uygulama pazarında yüzde 23,1, KOBİ pazarında yüzde 18,1 ve iş analizi pazarında yüzde 22,4 oranlarıyla önemli bir yol aldığına dikkat çeken SAP Hızlı Büyüyen Pazarlar Direktörü Safa Haktanır, 20.000’in üzerinde kurumsal mobilite müşterileri olduğunu vurguladı. Safa Haktanır, “Dünya çapında Forbes 100 ve Forbes 2000 listesindeki kurumlar tarafından tercih edilmemizde elbette SAP çözümlerinin hızlı, yenilikçi ve esnek özelliklere sahip olması yatıyor. Dahası müşterilerimize en kapsamlı hizmeti vermek amacıyla bugüne dek çok sayıda şirket satın alması gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Sybase ve Business Objects gibi büyük ses getiren satın almalarımız sayesinde hareket kabiliyetimiz daha da artmış bulunuyor. Şimdi liderliğini kanıtlamış çözümlerimizle Türkiye ve çevre ülkelerdeki pazarlarda gözümüz daha büyük pazar paylarında” dedi.


 

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM