Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Tüm KOBİ’ler serbest tüketici oluyor

Tüm KOBİ’ler serbest tüketici oluyor

Enerji Piyasasi Düzenleme Kurulu (EPDK) dün gerçekleştirdigi kurul toplantısında elektrikte yıllık serbest tüketici limitini 100 bin kWh’den 30 bin kWh’ye düşürme kararı aldı
EPDK yetkililerinden alınan bilgiye göre, karar daha rekabetçi bir piyasa oluşması için alındı. Alınan bu kararın elektrik dağıtım şirketlerini olumsuz yönde etkilemesi bekleniyor.
EPDK Başkanı Hasan Köktaş daha önce yaptığı açıklamalarda, elektrikte serbest tüketici limitini sıfıra kadar indirmeyi hedeflediklerini söylemişti. Muğla, Aydın bölgesine elektrik dağıtımı yapan Aydem Elektrik’in Başkanı Ceyhan Saldanlı yaptığı değerlendirmede, bu konuda altyapının hazır olmadığını söyledi.

‘Sorunlar çıkabilir’
Saldanlı, “Uygulamada sorunlar çıkacağını düşünüyorum. Çünkü sayaç altyapısı buna müsait değil. Serbest tüketicilerin de eş zamanlı olarak okunması gerekiyor. Bu da fatura sayısının bir anda 3-4 kat artması anlamına geliyor. Otomatik sayaç okumalar buna hazır değil” dedi.
Sektör olarak bu konuda toplanarak önümüzdeki günlerde bir açıklama yapacaklarını ifade eden Saldanlı, “Bizim rekabete karşı olduğumuz gibi bir şey çıkarılmasın” diye konuştu.

Çok Okunan Haber

ARTIK BAKLİYAT  ÖKSÜZ DEĞİL; SAHİBİ BİZİZ!

Hüseyin Arslan   Bakliyatın bugüne kadar tüm dünyada sahipsiz kaldığını ve uluslararası konferanslarda bu gerçeği, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir