TOPLU SÖSLEŞME SEVİNCİ.

TOPLU SÖSLEŞME SEVİNCİ.

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Emekçileri Sendikası (TÜMBEL-SEN) Mersin Şubesi’nde, kentteki belediyelere sunulan toplu sözleşme süreci değerlendirildi. Şube Başkanı Recep Kara, belediyelerce bu toplu sözleşmelerin olumlu karşılandığını dile getirerek, toplu sözleşme dosyası sundukları tüm belediye başkanlıklarına teşekkür etti.
 
Tüm Bel Sen ‘toplu sözleşme’ sürecini değerlendirdi


Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Emekçileri Sendikası (TÜMBEL-SEN) Mersin Şube Başkanı Recep Kara toplu sözleşme sürecini ve Akdeniz oyunlarını değerlendirdi.


Sendika üyeleri ve Mersin’de bulunan belediyeler arasında imzalanması düşünülen toplu sözleşme sürecini değerlendirmek amacıyla bir basın toplantısı düzenleyen Kara, Türkiye’de bulunan birçok belediyenin memur sendikaları ile toplu sözleşmelere imza atmakta olduğunu, sendika olarak ta kendi çabaları sayesinde birçok belediye başkanlıklarına toplu sözleşme sunulduğunu kaydetti.


“TOPLU SÖZLEŞME DOSYALARI BELEDİYERE SUNULDU”


Sendika Şubesi olarak hazırladıkları toplu sözleşme dosyalarını Mersin Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Belediyesi, Yenişehir Belediyesi ve Mezitli Belediyesi başkanlıklarına sunduklarını dile getiren Kara, belediyelerce sunulan bu toplu sözleşme dosyalarının olumlu karşılandığını ve incelemeye alındığını kaydetti. Yapılan görüşmelerin sonunda ise Büyükşehir Belediye Başkanlığı, MESKİ Genel Müdürlüğü ve Akdeniz Belediyesi’nin toplu iş sözleşmesi davetini olumlu bularak sözleşme isteğini kabul ettiğini söyleyen Kara, özellikle Akdeniz Belediyesi’nde genel değerlendirme çalışmaları yapıldığını, burada toplu sözleşme sürecine başlandığını dile getirerek Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk’e teşekkür etti.
Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ile yapılan görüşmelerde de olumlu tepkiler alındığını dile getiren Kara, Özcan’ın memurlarla toplu sözleşme yapılmasının artık kaçınılmaz olduğunu söylediğini, konuyla ilgili belediye bürokratlarını görevlendirdiğini kaydetti. Yenişehir Belediyesi ve Mezitli Belediyesi Başkanlıkları ile de görüşmelerinin devam etmekte olduğunu kaydeden Kara, bu belediyelerinde toplu sözleşme konusuna sıcak baktığını ifade etti. Toplu sözleşme süreci ile ilgili Mersin halkından, demokratik kitle örgütlerinden, siyasi partilerden de destek ve katkı beklediğini söyleyen Kara, basın Toplantısına 2013 Akdeniz Oyunlarını değerlendirerek devam etti.


“AKDENİZ OYUNLARI MERSİN İÇİN TESADÜF DEĞİL”
 
Basın toplantısında 2013 Akdeniz Oyunlarına da değinen Kara, aday şehirler içinden Mersin’in seçilmesinin tesadüf olmadığını, Mersin’in spor tesisleri, alt yapısı, doğası ve turizm tesisleri ile bu organizasyona ev sahipliği yapmayı hak ettiğini kaydetti.
2013 Akdeniz Oyunları için aday şehirler içinden Mersin’in seçilmesinde doğrudan ve dolaylı olarak Mersin Büyük Şehir Belediye Başkanı Macit Özcan olmak üzere, tüm Belediye Başkanları ve Belediye çalışanlarının katkısının unutulmaması gerektiğini dile getiren Kara, Mersin’de gerçekleştirilecek olan bu organizasyonun başarıyla tamamlanabilmesi için belediye çalışanları olarak gereken tüm çalışmaları yapacaklarının sözünü verdi.


 


{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM