Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Toplu İş Sözleşmesi.

Toplu İş Sözleşmesi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan bir grup çalışan böyle haykırdı:
Tüm Bel-Sen Mersin Şubesi’ne üye olan Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanları, Belediye Başkanı Macit Özcan’dan Toplu İş Sözleşmesi yapılmasını talep ettiler.


YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ


Mersin’in merkez ilçesi Akdeniz sınırları içerisinde bulunan Atatürk Caddesi’ndeki Mersin Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası önünde, Tüm Bel-Sen Mersin Şubesi Yönetim Kurulu adına açıklamada bulunan Recep Kara, Anayasa’nın 90’ıncı maddesi ve referandumda çıkan sendikalar yasası ile kamu çalışanlarına toplu sözleşme hakkı tanındığını anlattı. Kara, “Bugüne kadar başta İzmir, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum ve Kocaeli Büyükşehir Belediyeleri, Mersin’de Mut, Anamur ve en son Akdeniz Belediyesi toplu sözleşme imzalamıştır” dedi. Bunlarla birlikte sendika olarak, Toplu İş Sözleşmesi yapılması için, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na çağrıda bulunduklarını kaydeden Kara, “Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ile yaptığımız görüşmede, Toplu İş Sözleşmesi’ne sıcak baktığını ve bunun için ilgili bürokratlarla bir çalışma yapmamızı istedi. Yaptığımız çalışmalar sonucunda da bir dosya oluşturarak, Belediye Başkanlığı’na sunduk. Bunun üzerine Sayın Özcan, Toplu İş Sözleşmesi’ni gerçekleştirmek için Belediye Meclisi’nden yetki aldı ve bizlere sözleşme yapılacağını defalarca beyan etti. Belediye Başkanımızdan, meclisten aldığı bu yetkiyi kullanarak haklı talebimizin bir an önce hayata geçirmesini bekliyoruz” diye konuştu. Belediye çalışanları, Toplu İş Sözleşmesi haklarının karşılanmadığı takdirde, yasal güçlerini sonuna kadar kullanacaklarını açıkladılar.


 {2}

Çok Okunan Haber

BÜYÜKŞEHİR “ORGANİK TARIM PROJESİ”Nİ “BAŞLATTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, tarihinde ilk kez “Organik Tarım Projesi”ni başlattı. Tarsus ve Toroslar ilçelerinde 100 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir