Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Silifke caddesi esnafının AYDINLANMA dönemi

Silifke caddesi esnafının AYDINLANMA dönemi

Son yıllarda Mersin esnafları büyük bir AYDINLANMA süreci yaşıyor.

Uzun bir süredir kuruluşu çalışmaları süren Akdeniz Çarşı esnafları derneği, önümüzdeki günlerde Kent protokolü ile esnafı buluşturacak.

Esnafın genel sorunları ile birlikte Silifke caddesine özgü sorunların harmanlandığı ve bunların ilgili kurumlara iletileceği kahvaltılı buluşma esnaf için çok önemli bulunuyor.

Kurucu Dernek başkanı Fethi Çelik, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı: “Biz uzunu bir süredir Silifke caddesi esnafının örgütlenmesi için çaba sarf ettik ve sonunda Akdeniz Çarşı Esnafları Derneği adı altında örgütlendik.Kahvcaltıda Kent protokolünün tamamını buluşturacağız. Burada ESNAF ve kent protokolü dayanışmasını gerçekleştireceğiz” dedi.

Ufukturu.net’in analizi: Mersin esnafı son yıllarda tam bir AYDINLANMA VCE BİLİNÇLENME süreci yaşıyor. Sorunların tek tek tespitinden sonra çözüm odaklı çalışmalar yaparak, ilgili kurumlarla diyaloglar geliştiriyorlar. Silifke caddesi esnafının genel esnaf sorunlarından farklı olarak caddeye ilişkin sorunları var. Bunların tek tek çözümü için ilgili birimlerle görüşmeler yapıyorlar ve kimi konularda çözüm bulmuş durumdalar.Tüm yöneticileri                                                                               tebrik ediyor, başarılar diliyoruz…

Kahvaltı 8 Ekim sabah saat 9.00’da Mersin Tüccar kulübünde..

 

Çok Okunan Haber

ÇEVRE MERKEZİ KUŞATTI

Bekir Zorba yazdı “ Halkın oyunu almak isteyen; önce onu iyi tanımalı ”   Seçmen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir