Petrol karşılığı konut

Petrol karşılığı konut

Venezuela ile yapılacak petrol karşılığı konut anlaşmasının detayları netleşiyor.
Dünyanın beşinci büyük petrol ihracatçısı, Latin Amerika ülkelerinden Venezuela’nın, Türkiye ile petrol ve petrol ürünü karşılığı konut yapımı anlaşması çerçevesinde ülkenin doğusundaki petrol zengini Anzoategui eyaletinde 5-10 bin konutun yapımını önerdiği bildirildi. Devlet petrol şirketi Corporación Venezolana de Petróleo(CVP) Genel Müdürü Pedro Leon da, geçen hafta sonunda bir Türk heyetinin konutların inşa edilebileceği yerlerde incelemelerde bulunduğunu açıkladı.

Venezuelalı gazetelerine göre, CVP Genel Müdürü Pedro Leon, çimento üretimi gibi bazı sanayi süreçlerde kullanılan kok karşılığında ülkenin doğusundaki petrol Anzoategui eyaletinde 5 bin ile 10 bin arasındaki konutun yapımının düşünüldüğünü açıklarken bu konudaki önerinin, Venezuela Enerji ve Petrol Bakanı Rafael Ramirez’in Türkiye ziyareti sırasında imzaladığı ikili bir anlaşma çerçevesinde yapıldığını anlattı.

-“ÖN ÖDEME SİSTEMİ KULLANILACAK”-

“Konut geliştirmek için petrol kullanılmasını öngören bir kontrat imzalandı” diyen Pedro Leon, “Bu çok önemli bir fırsat. Konut yapmak için ön ödeme sistemi çerçevesinde petrolün alt ürünlerini kullanıyoruz” şeklinde konuştu.

Geçe hafta sonunda bir Türk heyetinin konutların inşa edebileceği bazı yerlerde incelemelerde bulunduğunu açıklayan Leon, Türkiye için “Bizim önerimizi değerlendiriyorlar. Onların önerisini de getirecekler ve masaya oturacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM