Anasayfa / Ekonomi Haberleri / MUSLUKTAN PETROL AKIYOR.

MUSLUKTAN PETROL AKIYOR.

Adıyaman’da Musluktan Petrol Akıyor!
Adıyaman’da, şehir içme suyuna ham petrol karıştı.


Belediyeden petrol sızan depodaki 1000 ton suyun tahliyesi için muslukların açık bırakılması ve içilmemesi için hoparlörler aracılığıyla anonslar yapıldı. Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, sorunun giderilmesine çalışıldığını ayrıca olayın kasıtlı olarak mı yoksa kaza sonucu mu gerçekleştiğini araştırdıklarını söyledi.
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürlüğü’nün Türmüz yolu üzerinde bulunan “Adıyaman- 1” lokasyonunun altında bulunan Kırkgöz İçme Suyu İsale Hattı’na ham petrol sızdı.
Spiralle Kesilmiş
Musluklarından akan suda petrol kokusu hissedenlerin belediyeye başvurmaları üzerine başlatılan araştırma sonrası sorunun Kırkgöz İsale Hattı’ndan kaynaklandığı belirlendi. İsale hattına giden belediye ekipleri ve TPAO görevlileri, TPAO tarafından açılan atık tahliye çukurunun içinde bulunan petrol borusunun spiralle kesildiğini ve suya ham petrolün bu şekilde sızıntı yaptığını saptadı.
Hemen isale hattından kente verilen su kesilirken, depodaki suyun da tahliye edilmesine başlandı.
Belediye hoparlörlerinden musluklardan su içilmemesi ve kesilinceye kadar da muslukların açık bırakılarak kirli suyun tahliye edilmesi istendi.
Sağlık Müdürlüğü yetkilileri de analiz için sudan örnekler aldı.
Su Ne Zaman Gelecek?
Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, “Boru hattı spiralle kesilmiş ve sızıntı bundan kaynaklanmış. Şimdi bu olayın nasıl ve neden olduğunu güvenlik güçleri araştırıyor. Kaza mı, yoksa kasıt mı var araştırma sonunda ortaya çıkacak. Şu anda belediye ekipleri önlem aldı ve anons yaparak vatandaşları da uyardı. Petrol sızıntısı ile oluşan riskin ortadan kalkması için şu an tahliye işlemi yapılıyor. Tahliyenin tamamlanmasının ardından temiz içme suyunun verilmesine başlayacağız” diye konuştu.
Belediye Başkanı Necip Büyükaslan ise,”2’nci Çevre Yolu’nun kuzeyinde bulunan Yenimahalle, Cumhuriyet, Fatih, Kayalık, Karapınar, Narlıkuyu ve Petrol mahallelerimizde ikamet eden vatandaşlarımızın borularda biriken suyun tahliyesi için musluklarını su bitinceye kadar açık tutmaları gerekmektedir. Bu uyarıyı ilan yoluyla yaptık” dedi.


{2}

Çok Okunan Haber

İLK 500’E GİREN MTSO’YA KAYITLI FİRMALAR

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, İstanbul Sanayi Odası (İSO) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir