Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Mersin Emlak ve Yapı Fuarına Fiyasko Açılış

Mersin Emlak ve Yapı Fuarına Fiyasko Açılış

Mersin 5. yapı ve Emlak Fuarı bugün Yenişehir Fuar merkezinde açıldı.

100 sektör temsilcisinin katıldığı Fuarda konuşma yapan Devlet Bakanı Zafer Çağlayan “Türkiye olarak dünyada metrolardan havalimanlarına, alt yapıdan üst yapıya kadar çok büyük projelere imza atıyoruz. Bu yüzden çok mutluyum” dedi.

Çağlayan, toplu iğneyi dahi ithal eden Türkiye’nin artık yapı malzemeleri dahi ihraç eder konuma geldiğini belirtti. Müteahhitlerin 8 yıllık süreçte dünyanın farklı ülkelerinden 146 milyar dolarlık taahhüt aldığını ifade eden Çağlayan, “Çimento ihracatında dünya şampiyonu olduk. Bu bizim için gurur kaynağı. Bunu yapan özel sektörümüz. Biz sadece sizlerin yolunu açıyoruz. Ama ben bu noktada Mersin’in aslan payı almasını isterim. Bu nedenle bugünkü açılışı yapılan fuar daha da önemli hale geliyor. Tarsus-Kazanlı Turizm Projesinde yapılacak işler ve Akdeniz Oyunları kapsamında yapılacak işleri neden Mersinli işadamlarımız yapmasın?” şeklinde konuştu.

{2}

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut ise fuar sayesinde sektör temsilcilerinin inşaat sektöründeki son trendleri ve teknolojileri takip edebileceklerine işaret ederek, şöyle konuştu: “Fuara Tunus, Ürdün ve Irak’tan alım heyetlerinin yanı sıra sektörden ziyaretçiler de katılıyor. Yoğun yapılaşma nedeniyle inşaat sektörünün hızla gelişmekte olduğu Mersin’de, kaliteli sağlıklı ve yaşanabilir konutlara talebin giderek arttığı görülmektedir.

Konuşmalardan sonra fuarın açılışı gerçekleşti ve protokol standları gezdi

{3}

TAM BİR FİYASKO

Protokol konuşmalarından sonra resmi açılışı yapılan Fuara katılımın çok düşük olması ŞAŞKINLIK yarattı.

Özellikle yüksek miktarda paralar ödeyerek, Fuara katılan firmaların katılım düşüklüğünden şikayetçi oldukları gözlendi..

Kimi firma temsilcileri “iyi ki seçim dönemindeyiz, yoksa hemen hiç kimse katılmayacakmış” şeklinde yorumda yaptılar.

{4}

{5}

Çok Okunan Haber

BÜYÜKŞEHİR “ORGANİK TARIM PROJESİ”Nİ “BAŞLATTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, tarihinde ilk kez “Organik Tarım Projesi”ni başlattı. Tarsus ve Toroslar ilçelerinde 100 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir