KEY’DE SON TARİH

KEY’DE SON TARİH

KEY Ödemelerinde Son Tarih!
KEY ödemesi yapılacak hak sahiplerinin isimleri açıklanmıştı. Peki siz ödemeler için hak kazandınız mı?


 Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemeleri için 5. ve son adım gerçekleşiyor ve KEY ödemeleri tamamlanıyor.
Mart ayının sonu KEY ödemeleri için de son tarih olurken 500 bine yakın vatandaş KEY ödemeleri ile seviniyor. Hak sahiplerinin ödemeleri yapılırken, KEY ödemesi yapılacak isimler Resmi Gazete’nin 28 Şubat tarihli yayınında açıklanmıştı..
Deluxia’da 163 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar!
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi 5. KEY ödemeleri için hak sahiplerinin isimlerini yayınladı. Geri ödeme olarak verilen KEY ödemeleri, daha önce Konut Edindirme Yardımı olarak maaş kesintisi ile toplanmıştı ve daha sonra çıkan yasa ile ödeme yapanlar KEY ödemelerini geri alıyor.
KEY için alınan ödemelerin geri ödenmesi 1995 yılında bu yasanın yürürlükten kaldırılması ile kesinleşti. Fonda biriken paralar ise tasarruf teşvik fonuna sevk edildi. Geri ödenmesi kararlaştıran KEY ödemeleri 5. etap ise gerçekleşmekte ve isim listesi sorgulama ile sizde KEY ödemesi alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz.
KEY ödemeleri sorgulama
Vatandaşlarımızın, T.C. Ziraat Bankası’na başvurmadan önce Resmi Gazete’de yayımlanan listelerde isminin ve KEY ödeme tutarının bulunup bulunmadığını www.keyodemeleri.com üzerinden sorgulamaları önem arz etmektedir. KEY ödemeleri sorgulama için TC kimlik no girişi yapmanız yeterlidir. İsminizin listede bulunması halinde ise Ziraat Bankası tarafından yapılacak ödemeyi almaya hak kazanmış bulunuyorsunuz demektir.


{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM