Anasayfa / Ekonomi Haberleri / İSTANBUL’A YENİ METRO

İSTANBUL’A YENİ METRO

İstanbul’a Yeni Bir Metro Müjdesi Daha
İnşaat çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstanbul Şile hattına metro yapılacağını söyledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile Yolu Madenler Kavşağı ile Taşdelen Kavşağı inşaatlarında gazetecilerle birlikte inceleme gezisi yaptı.
Başkan Topbaş, İstanbul’da ulaşım problemlerinin yaşandığı noktalardan birinin de Ümraniye ile Çekmeköy’ü Şile’ye bağlayan yol olduğunu belirterek, “Şile yazın 200 bin civarında nüfusa ulaşıyor ve tek geçiş noktası burası. Karayollarında yaptığımız yatırımlarımızdan bazıları da bu bölgelerde yaptığımız kavşaklardır” dedi.
Madenler Kavşağı’nda güzel bir meydan ortaya çıktığını belirten Topbaş, “Burası Çekmeköy’ün en önemli giriş ve çıkış noktası. 3×3 şeritle bir kaos olan Şile-Çekmeköy yolu rahatlamış olacak” dedi.
Topbaş, Taşdelen Kavşağı’nda da askeri bölgeden yer alarak bir düzenleme daha yapacaklarını söyledi.
Üsküdar-Ümraniye-Tepeüstü metro hattının ihalesinin 20 gün sonra yapılacağını da belirten Başkan Topbaş şu bilgileri verdi:
“İlk etapta Üsküdar-Ümraniye-Tepeüstü, daha sonra da inşallah Taşdelen ve Alemdağ’a kadar gidecek. Marmaray devreye girdiğinde ise, hızlı ve konforlu bir şekilde Avrupa yakasına geçme imkânı olacak. Şile’den İstanbul’a gelmek isteyenler Alemdağ’a gelecek, arabalarını park edecekler ve metroya binerek istedikleri yere gidebilecekler.”


 

Çok Okunan Haber

Dolar sert düştü

BDDK, döviz varlıkları karşılığı 15 milyon TL’yi aşmayan şirketlere kredi kullanmaları durumunda, döviz varlıklarını 15 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir