Anasayfa / Ekonomi Haberleri / İMF BAŞKANI GÖZ ALTINDA

İMF BAŞKANI GÖZ ALTINDA

IMF Başkanı’na Şok Gözaltı!
Uluslararası Para Fonu Başkanı Strauss-Kahn, kaldığı otelde temizlikçi kadına tecavüz etmeye kalkışınca apar topar gözaltına alındı.


New York Times gazetesi ve yabancı haber ajanslarına göre IMF Başkanı, Times Meydanı’ndaki odasında bulunduğu sırada, içeriye 32 yaşındaki kat görevlisi girdi.
Banyodan çıplak şekilde çıkan 62 yaşındaki Dominique Strauss-Kahn, görevli kadına tecavüz etmeye yeltendi. Ancak kadın IMF Başkanı’nın elinden kurtulmayı başardı ve polisi aradı.
Cep Telefonunu Odasında Unuttu
Otele hızla gelen dedektifler, Strauss-Kahn’ın ayrıldığını öğrendi ancak IMF Başkanının cep telefonunu odasında unuttuğunu farketti.
Dedektifler hemen JFK Havalimanına hareket etti ve uçak havalanmadan 10 dakika önce IMF Başkanı’nı gözaltına aldı.
Tecavüz Girişimiyle Suçlanacak
New York Polisi, Strauss-Kahn’a, “cinsel suç eylemi, tecavüz girişimi ve yasadışı biçimde alıkoyma” suçlamalarının yöneltileceğini açıkladı.
32 yaşındaki kadın görevli ise kendisinden IMF Başkanı’nın süitinin temizlenmesinin istendiğini ve o sırada odanın boş olduğu bilgisinin verildiğini söyledi.
Ancak kadın, odaya girdiğinde Strauss-Kahn’ın çıplak olarak banyodan çıktığını, kendisini koridorda kovaladığını ve yatak odasına sürükleyerek tecüvüze yeltendiğini aktardı.
Bu Konuda Sabıkalı
Fransız ekonomist, 2008 yılında, başında bulunduğu IMF’de çalışan Macar kökenli evli bir kadınla ilişkiye girmiş ve hakkında soruşturma açılmıştı. IMF Başkanı olayın ardından eşi dahil herkesten özür dilemişti.
Sarkozy’nin Rakibi Olacaktı
62 yaşındaki ekonomistin önümüzdeki yıl Nisan ayında yapılacak Fransa başkanlık seçimlerinde Sosyalist Parti adayı olarak yer alması bekleniyordu.


 

Çok Okunan Haber

BÜYÜKŞEHİR “ORGANİK TARIM PROJESİ”Nİ “BAŞLATTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, tarihinde ilk kez “Organik Tarım Projesi”ni başlattı. Tarsus ve Toroslar ilçelerinde 100 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir