Anasayfa / Ekonomi Haberleri / HOLLANDA’YA VİZE KALKTI

HOLLANDA’YA VİZE KALKTI

Hollanda’ya Vize Kalktı
Hollanda mahkemesi Türk vatandaşlarının bu ülkeye vizesiz girebileceğine ve oturma izni almadan 3 ay kalabileceklerine karar verdi.
Haarlem mahkemesi, vizesiz Hollanda’ya girmek isterken Schiphol Havaalanından geri döndürülen Türk işadamı Cahit Yılmaz’ın iki sene önce yaptığı başvuruyu ele aldı.
Mahkeme, Türkiye ile Avrupa Birliği arasında 1963 yılında imzalanan Ankara Anlaşması’na atıfta bulunarak Türk vatandaşlarının Hollanda’ya vizesiz giriş yapmalarına imkan sağlayan karar aldı.
Hollanda adalet ve dışişleri bakanlıklarının kararı temyize götürebilecekleri bu süreç tamamlanana kadar kararın geçerli olduğu bildirildi.
Cahit Yılmaz’ın avukatı, bir Türk vatandaşının mahkeme kararına dayanarak Hollanda’ya vizesiz giriş yapmasına yetkililerin büyük ihtimalle izin vermeyeceğini, ancak mahkemeye başvurarak 24 saat içinde hakim kararıyla ülkeye giriş yapabileceğini söyledi. 

Çok Okunan Haber

Mersinden Kadın Kooperatifi “KOCAMAN BİZ OLUYOR”

Toros Üniversitesi ile Mersinden Kadın Kooperatifi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü Rektörlük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir