EN BÜYÜK PARK

EN BÜYÜK PARK

Gaziantep merkez ilçesi Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçeye Türkiye’nin en büyük parkını yaptıklarını söyledi.
Tahmazoğlu, belediye olarak bu sene ‘hizmet yılı’ olarak ilan ettiklerini ve ilçeye çok önemli hizmetlerde bulunacaklarını ifade etti.

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, açıklamasında, vadi içine 1 milyon 700 bin metrekarelik park yaptıklarını belirterek, “Türkiye’nin en büyük parkı, 1 milyon 200 bin metrekareydi. Biz bunu da aşıyoruz. Bu alanda bir vatandaşın 16 bin metrekare arazisi var. Bu araziyi takas yoluyla alıyoruz. Bu alanda bir fidanlık yapacağız.” dedi.

Tahmazoğlu, belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün fidan ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılmak üzere; mülkiyeti Bayram Doğan’a ait olan bir vatandaşın Dumlupınar Mahallesi, ada 1173 ve parsel 1’de kayıtlı (12 bin 500) metrekarelik taşınmaz ile mülkiyeti belediyeye ait tapunun Güneykent Mahallesi ada 4061, parsel 10’da kayıtlı (1190,27) metrekarelik taşınmazdaki belediyeye ait olan 632/1190 hisseye isabet eden (632,14) metrekarelik taşınmazın takas teklifi hakkındaki madde ile ilgili meclis üyeleri ile görüşüldüğünü söyledi.

Tahmazoğlu, “Yeşil alanın bozulmasına biz de karşıyız. İslam dini yeşili emreder, ağaç dikimini emreder. Ama ben yabancı ülkelerde yeşili görünce sanki onların dini mi yeşili emrediyor? diye düşünüyorum. H’lbuki bizim dinimiz yeşili emreder. Maalesef bizim illerimiz yeşil değil. Bazı illeri yeşil görüyorum, mutlu oluyorum. Bizim ilimizi de yeşil yapmaya çalışıyorum. Bu park bitinceye kadar 2-3 yıl geçer. O zaman bu fidanlığı gerekirse başka yere taşırız. Görev süremde bu park bitecek.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM